کد مطلب: 25094 تعداد بازدید: ۳۳۰

سومین تجارت جهانی امروز بعد از اسلحه و مواد مخدر، تجارت زن است

سومین تجارت جهانی امروز بعد از اسلحه و مواد مخدر، تجارت زن است

سه شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۱۳:۳۴
مراسم سوگواری ایام فاطمیه با حضور خانم سوسرایی مدرس و مبلغ مدرسه علمیه الزهرا(س) گنبد در جمع طلاب و اساتید برگزار شد.

سوسرایی ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام فاطمیه به قسمتی از خطبه حضرت زهرا(س) خطاب به غاصبین خلافت اشاره کرد و گفت: حضرت فرمودند؛ «شتری که سوار شدید پشتش زخم است، ممکن نیست شما را به مقصد برساند.» این جمله در آن زمان مبهم بود ولی بعدها دانسته شد خلل هایی در اجتماع ایجاد شده که بشر به بی هویتی رسیده است.

وی ادامه داد: رد چنین زمانی هم مرد و هم زن نقش های اصلی که خداوند به عهده آنها گذاشته است را فراموش کردند. حقیقتا جاهلیت مدرنی نقش گرفته که به مراتب بدتر از جاهلیت دوران قدیم است که در آن دختر را زنده به گور می کردند. در جاهلیت مدرن همه چیز را از زن گرفتند به طوری که سومین تجارت جهانی امروز بعد از اسلحه و مواد مخدر، تجارت زن است.

مدرس حوزه عنوان کرد: ما سه دوره زمانی داریم؛ دوره کمرنگ شدن ارزش های انسانی، دوره مقابله با امر و نهی، دوره  وارونه شدن ارزش های انسانی. که در این دوره انسان در مسیر انسانیت حرکت نمی کند و یکسری ارزش ها تغییر می کند.

احمدی ابراز کرد: فرهنگی غالب می شود که در آن معروف ها به عنوان منکر شناخته می شود. در این فرهنگ، هم زن لطمه می خورد و هم مرد. اما بر زن طوری کار می کنند که از زن بودن، مادر بودن و همسر بودن خود پشیمان شود.

وی تأکید کرد: وظیفه طلاب و مبلغین در این راستا آن است که نگذارند ارزش های انسانی جای خود را به ضد ارزش بدهند. از این رو باید مردم را آگاه کرد.

مبلغ حوزه در پایان به روایتی اشاره کرد و گفت: پیامبر اکرم(ص) فرمودند؛ "سه گروه از زنان هستند که با دخترم زهرا(س) محشور می شوند و فشار قبر ندارند؛ 1. گروهی از زنان که با بداخلاقی همسرشان می سازند . 2. گروهی دیگر کسانی هستند که با فقر و نداری همسرشان می سازند . 3. گروه سوم آنهایی هستند که مهریه شان را می بخشند."