کد مطلب: 25092 تعداد بازدید: ۲۴۱

بزرگ ترین دستاورد نوروز تلاش برای انتخاب راه بهتر، تبدیل بدی ها به خوبی ها و بهترشدن

بزرگ ترین دستاورد نوروز تلاش برای انتخاب راه بهتر، تبدیل بدی ها به خوبی ها و بهترشدن

پنجشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۰۸:۴۵
مدرسه علمیه سعدیه رامیان همزمان با فرا رسیدن سال جدید جشن نیکوکاری را ویژه طلاب برگزار کرد.

شمسی طاهری مدیر این مدرسه ضمن تبریک فرا رسیدن سال جدید گفت: آنچه با تامل در روایات بدست می آید، آن است که «نوروز» یا همان آغاز سال نو همواره سمبل تغییر و تحول بوده است. و البته تغییر و تحول به سمت نیکویی و بهتر شدن.

وی با اشاره به دعای لحظه تحویل سال افزود: همان طور که با خواندن این دعا از خداوند منان می خواهیم ما را به بهترین حالها متحول کند، با تامل در این دعا بزرگ ترین دستاورد نوروز را می توان در تلاش برای تغییر، انتخاب راه بهتر، و تبدیل بدی ها به خوبی ها و تلاش در بهترشدن دانست.

مدیر این مدرسه در تبیین تلاش برای تغییر کردن حالات انسان با اشاره به حدیث امام کاظم(ع) که می فرماید: «هرکس دو روزش یکسان باشد، او مغبون بوده و ضرر کرده است» گفت: در دین مبین اسلام یکسان ماندن و عدم تغییر در جهت بهترشدن به شدت نفی شده است.

طاهری یکی از موارد تغییر درونی افراد را شرکت در کارهای خیر از جمله جشن نیکوکاری معرفی کرد و افزود: همچنان که در کشور ما سال نو، همراه با نو شدن لباس و وسایل منزل و غیره همراه است؛ جشن نیکوکاری بهترین جلوه نوع دوستی و بهترین تحویل می باشد.

وی اظهار داشت: سنت حسنه انفاق و کمک به محرومان و نیازمندان از سنت های پسندیده و مورد تاکید اسلام و بزرگان دین می باشد. گفتنی است در پایان مراسم هدایای نقدی و غیر نقدی به تمامی طلاب پرداخت شد.