کد مطلب: 25090 تعداد بازدید: ۲۴۸

در عرصه انتخابات باید از هرگونه تهمت و تخریب در این عرصه پرهیز کرد

در عرصه انتخابات باید از هرگونه تهمت و تخریب در این عرصه پرهیز کرد

چهارشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۰۵:۳۰
نشست معرفتی با عنوان «اهمیت و ضرورت حضور در انتخابات» با حضور «مریم میرکریمی»، مدیر موسسه آموزش عالي و مدرسه علميه الزهراء(س) گرگان برگزار شد.

خانم میرکریمی در جمع طلاب اين مدرسه ضمن بیان جایگاه و مقام حضرت زهرا(س) به بحث پیرامون الگوپذیری از حضرت پرداخت و گفت: هر انسانی در زندگی نیازمند الگو است؛ در واقع نیاز به الگو، در فطرت انسان است و همه بدنبال الگوی پایدار هستند، ولی برخی افراد در گزینش الگو دچار اشتباه شده، الگوی ناپایدار را انتخاب کرده و آن را به عنوان ایده پایدار تلقی می کنند.

وی افزود: مهمترین ویژگی یک الگوی مناسب این است که راه را به خوبی بشناسد و مسیر را به خوبی طی نموده باشد و همچنین قادر باشد دیگران را نیز در رسیدن به مقصد کمک و یاری نماید؛ قرآن کریم بر این نیاز اساسی و مسلم بشریت (الگوپذیری) اشاره و تأکید فراوان دارد به طوری که وجود معنوی و پرخیر و برکت و جامع رسول اکرم(ص) را بعنوان بهترین سرمشق برای زندگی بشریت در تمامی مکان ها و زمان ها معرفی می کند.

مدیر موسسه آموزش عالی ادامه داد: آیات عدیده قرآن علاوه بر اطاعت از خدا و نبی مکرم اسلام، اطاعت و الگوپذیری را عمومیت داده و آن را شامل اولی الامر نیز می داند.

وی خاطر نشان کرد: نقش الگوهای دینی در هدایت زندگی بشر به سوی فلاح و رستگاری دنیا و آخرت زنده و پویا است؛ زندگی اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام) راهنمای بسیار روشنی است برای کسانی که می­خواهند به بهترین حیات دنیوی و اخروی دست یابند و حضرت زهرا(س) در تمام شؤونات زندگی الگو، سرمشق و در واقع حقیقت قرآن است.

وی در پایان تصریح کرد: حضرت زهرا(س) یک سیاست مدار آگاه بود، ایشان با وجود اینکه یک زن خانه دار نمونه بودند در اجتماع و مسائل سیاسی نیز وارد می شدند و در زمینه تربیت فرزند نیز به عنوان مادر نمونه و الگوی والا برای مادران و در همسرداری و عبادت و بندگی نمونه یک همسر نمونه و وظیفه شناس برای بانوان عالم هست.