کد مطلب: 25087 تعداد بازدید: ۳۰۴

مراسم سوگواری شهادت حضرت فاطمه

مراسم سوگواری شهادت حضرت فاطمه

سه شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۰۲:۵۴
مراسم سوگواری ایام فاطمیه با سخنرانی فریبا تیموری مدیر و مبلغ مدرسه علمیه الزهرا(س) در سالن اجتماعات این مدرسه برگزار گردید.

فریبا تیموری ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام فاطمیه، بیان داشت: حضرت زهرا(س) شخصیتی هستند که در میان ائمه معصومین(ع) از احترام خاص و ویژه ای برخوردارند؛ شخصیتی هستند که به تعبیر پیامبر اکرم(ص) همه افتخارها به ایشان برمی گردد.

وی در ادامه به انتخاب های چهارگانه حضرت زهرا پرداخت و افزود : مقام عظمت فاطمه و رغبت امام علی (ع) به ایشان در انتخاب هایش است؛ انتخاب هایی که موجب شد 18 آیه از سوره هل اتی در شان ایشان نازل شود ، پدر دست او را ببوسد و او را ام ابیها خطاب کند. و آنها عبارتند از : 1. انتخاب رضای خدا بر رضای غیر خدا 2. انتخاب فقر بر ثروت 3. انتخاب سخن بر سکوت 4. انتخاب امام نور بر ائمه نار (دفاع از امامت و رهبر)

مدیر مدرسه علمیه خواهران الزهرا(س) گنبدکاووس در انتها به توضیح موارد چهارگانه پرداخت و افزود: در تمام صحنه های زندگی حضرت، رضایت خدا بر غیر خدا ترجیح داشت به گونه ای که وقتی پیامبر(ص) از امام علی(س) پرسیدند زهرا چگونه همسری برای تو است؛ حضرت علی(ع) در پاسخ فرمودند: بهترین کمک برای من در مسیر طاعت خداست.