کد مطلب: 24964 تعداد بازدید: ۲۵۴

نسل جوان امروز به واسطه اسباب رسانه و هجمه دشمنان به راحتی نسبت به مسائل دینی قانع نمی شوند

نسل جوان امروز به واسطه اسباب رسانه و هجمه دشمنان به راحتی نسبت به مسائل دینی قانع نمی شوند

سه شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۲۷:۲۹
مدرسه علمیه سعدیه رامیان درس اخلاق عمومی را با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین حسین طاهری امام جمعه این شهر در جمع طلاب و اساتید برگزار کرد.

حجت الاسلام طاهری گفت: خداوند با خلقت جهان و فرستادن انبیا و ائمه (علیهم السلام) برای راهنمایی انسان به سوی بهشت سرمایه گذاری کرده است.

وی بیان کرد: خداوند کار هدایت انسانها به سوی انجام اعمال نیک را با فرستادن پیامبران همزمان با خلقت انسان آغاز کرده و در زمان های مختلف بر عهده انبیا و ائمه و در زمان غیبت حضرت ولی عصر(عج) بر عهده ولایت فقیه و در درجه پایین تر بر عهده علماء دین و روحانیون گذاشته است.

امام جمعه این شهر خاطرنشان کرد: نسل جوان امروز به واسطه اسباب رسانه و هجمه دشمنان به راحتی نسبت به مسائل دینی قانع نمی شوند. وظیفه علماء دین در مرحله اول، شناخت زیبایی ها و جذبه های دین و شناساندن آن به نسل جوان می باشد.

حجت الإسلام طاهری با اشاره به آیه 3 سوره انبیاء افزود: هدایت انسانها به صورت اجبار میسر نخواهد بود و حتی ممکن است در برخی از موارد نتیجه برعکس شود.

وی در بیان ارزش هدایت به داستان حضرت داوود(ع) اشاره ای کرد و گفت: خداوند در پاسخ به سؤال حضرت که فرمود چگونه علاقه خود را ابراز دارم، فرمود: با هدایت یک شخص به درگاه خداوند مقام بزرگی می یابد. هدایت و راهنمایی حتی یک شخص غافل به سوی خداوند، انسان را صاحب مقام بزرگی نزد خداوند خواهد کرد.

مؤسس این مدرسه با استناد به آیه ای از قرآن، یادآوری نعمت های خداوند و سخن گفتن با زبان لین را از راه های هدایت افراد معرفی کرد.

حجت الإسلام طاهری در ادامه تاکید کرد: هدایت اگر چه با اجبار همخوانی ندارد. ولی با توجه به وضعیت فرهنگی جامعه نباید از آن غفلت کرد بلکه باید برنامه های متنوع به این امر اختصاص داده شود. توجه به نیاز مخاطب و مخاطب شناسی، محبت و گذشت نسبت به مخاطب و تواضع از جمله مسائلی که در هدایت افراد باید به آن توجه کرد.

 در پایان نشست، به طلابی که در مسابقات جشنواره قرآنی و المپیاد علمی در مرحله مدرسه ای امتیاز کسب نمودند، جوایزی اهدا شد.