کد مطلب: 24860 تعداد بازدید: ۱۳۳

نشست اخلاقی در مدرسه علمیه بندرترکمن

نشست اخلاقی در مدرسه علمیه بندرترکمن

سه شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۱۷:۵۲
مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(س) بندرترکمن نشستی اخلاقی را با سخنرانی امام جمعه این شهرستان در جمع مدیر، اساتید، کادر و طلاب این مدرسه برگزار کرد.

حجت الإسلام محمد صالح منصوری گفت: خداوند در آیه های متعدد فرمودند: «و بالوالدین احسانا» نفرمود الی والدین. علت آن است که انسان مستقیماً و بدون واسطه به والدین خود خدمت کند نه بواسطه پرستار و خانه سالمندان.

وی ضمن اشاره به آیات دیگری در این رابطه افزود: توحید در کنار احسان به پدر و مادر است. احسان یعنی اگر والدین به وظیفه خود نسبت به فرزندان عمل نکرد، باز هم فرزندان باید خدمت کنند. اینطور نیست که اگر آنها به شما خدمت کردند شما هم همان کار را انجام دهید، اینکه ما بتوانیم زحمات پدر و مادر را جبران کنیم خیلی کم است.

امام جمعه این شهرستان تصریح کرد: خداوند پدر و مادر را برای رشد انسانها در دنيا و آخرت قرار داد. یعنی اگر والدین از او راضی باشند طبق روایات رزق و روزی را زیاد می‌کند، عمر را طولانی می کند، خداوند متعال گناهان او را می بخشد، درجه او در بهشت بالاتر می رود.

حجت الإسلام منصوری به وظایف فرزندان نسبت به والدین اشاره کرد و بر این امر تأکید نمود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در راستای حضور پرشور مردم در انتخابات گفت: با وجود توطئه های دشمنان و فرافکنی رسانه های غربی، مردم ایران آزادانه پای صندوق های رای آمدند. برخلاف کشورهای دیگر که یا درصد شرکت در انتخابات آنها پایین است و یا همچون برزیل اگر فردی در انتخابات شرکت نکند باید جریمه بپردازد و یا به زندانی می افتد و یا از امکانات محروم می‌شوند.