کد مطلب: 24857 تعداد بازدید: ۲۹۴

نشست اخلاقی با موضوع سبک زندگی دینی با محوریت عید نوروز

نشست اخلاقی با موضوع سبک زندگی دینی با محوریت عید نوروز

سه شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۱۱:۳۸
زهرا محمدی استاد اخلاق مدرسه علمیه شهیده بنت الهدی علی آباد کتول به منظور آشنایی هر چه بیشتر طلاب با سبک زندگی دینی در عصرحاضر بخصوص ایام نوروز به بحث پیرامون این موضوع پرداخت.

زهرا محمدی گفت: درست است که عید نوروز عیدی است که پیامبر(ص) آن را نیک دانسته و صله رحم در بهار طبیعت را از زیبایی های این عید دانسته اند، اما باید این حدیث را هم فراموش نکنیم که هر روز که در آن گناه نباشد، عید است.

وی ادامه داد: امروز شاهدیم بعضی افراد به جای توجه به زیبایی های بهار و عید نوروز، به خرافات موجود در این رابطه توجه می کنند و گاهی با چشم و هم چشمی و به تکلف انداختن خود و خانواده عید را به عیب تبدیل می کنند.

استاد اخلاق ضمن بیان مصادیقی از خرافات ایام عید، تصریح کرد: باید بدانیم سعادت و خوشبختی ها حاصل اعمالی است که انجام می دهیم. چرا که در زمان حضرت موسی(ع) نیز هر عذابی که بر قوم او وارد می شد، می گفتند از بدقدمی موسی(ع) است. غافل از این که گناهانشان باعث نزول آن بلاها برایشان است.

محمدی در بخش دیگری از سخنانش ضمن اشاره به پرهیز از اسراف در زندگی خطاب به طلاب افزود: طلاب باید بدانند که در جامعه الگوی دیگرانند. برای اینکه بهترین الگو باشید باید نسبت به دیگران زندگی را راحت تر بگیریید.

وی تأکید کرد: طلبه باید از فرصت ها استفاده کند و در این ایام، صله رحم را به نحوی عالی انجام دهد.