کد مطلب: 24853 تعداد بازدید: ۲۸۸

تاثیر شبکه های اجتماعی بر سبک زندگی

تاثیر شبکه های اجتماعی بر سبک زندگی

یکشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۵۵:۲۷
به گزارش معاونت پژوهش مدرسه علمیه الزهرا(س) گرگان ، نشست پژوهشی با حضور حجه الاسلام و المسلیمن حاج آقا عباس آبادی با موضوع " تاثیر شبکه های اجتماعی بر سبک زندگی " در جمع طلاب این مدرسه برگزار شد .

در این نشست آقای عباس آبادی شبکه های اجتماعی را به عنوان یکی از پازل های تهاجم  یا شبیخون فرهنگی معرفی نمود و افزود: مستشاران غربی حدود 200 سال با برنامه ، طرح ، تجهیز نیرو و تصویب بودجه و با ایجاد تکنولوژی تلاش می کنندتا بتواند مردم ایران را از سبک زندگی اسلامی دور نموده و سبک غربی را بر آنان حاکم نمایند.

وی با بیان مقایسه ای از سبک زندگی در گذشته و امروز ادامه داد : طبق آیات قرآن، روش دشمنان جهت تغییر سبک زندگی اسلامی ، روش شیطانی است که در واقع  با زینت دادن زشتی ها وزشت نشان دادن زیبایی های اسلام (قالَ رَبِّ بِما أَغْوَیْتَنِیلَأُزَیِّنَنَّلَهُمْفِیالْأَرْضِوَلَأُغْوِیَنَّهُمْ أَجْمَعِینَ) در تلاشند مردم مسلمان را از سبک زندگی اسلامی دور سازند.

وی افزود:توان،قدرت،زیربناوشروع سیروسلوک معرفتی ومعنوی انسان به شناخت سبک زندگی اسلامی است. تاسبک زندگی درست نشودسیروسلوک معناپیدانیکند. طبق روایات متعددبرای رسیدن به کمال وسعادت،اصلاح سبک زندگی ضرورت

دارد.

استاد این مدرسه بیان داشت: از نگاه اسلام سبک زندگی اسلامی بسیار اهمیت دارد به طوری که پیامبر مکرم اسلام (ص) نزدیکترین انسان به خود را شبیه ترین انسان به خود معرفی می کند..کتب متعددی از بزرگان و علمای دین در راستای سبک زندگی اسلامی وارد است که اینها همه گویای اهمیت و جایگاه شناخت سبک زندگی اسلامی و رعایت آن در جریان زندگی است از جمله این کتب مفاتیح الحیات آیت الله جوادی آملی و...است.