کد مطلب: 24527 تعداد بازدید: ۱۱۸

علت پایداری انقلاب اسلامی مردمی بودن آن است

علت پایداری انقلاب اسلامی مردمی بودن آن است

چهارشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۵:۱۴
در مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(س) بندرترکمن نشست روشنگری با سخنرانی حمیدرضا بهمن نژاد تحلیل گر سیاسی برگزار شد.

بهمن نژاد در جمع طلاب این مدرسه گفت: بر اساس فرمایش امام خمینی(ره) انقلاب اسلامی با سایر انقلاب ها متفاوت است.در تاریخ بشر انقلاب های زیادی بوجود آمد نظیر انقلاب فرانسه، چین، کوبا، الجزایر و نهضت بزرگ فکری در دنیای غرب به نام رنسانس که بخشی از دگرگونی های مهم اجتماعی و انقلاب های بشری می باشد.

وی در راستای ویژگی های انقلاب اسلامی تصریح کرد: انقلاب اسلامی ویژگی هایی دارد که باعث تمایز آن با کشور های دیگر شد. اولین ویژگی دینی و اسلامی بودن و نقش محوری  دین در پیدایش انقلاب اسلامی می باشد. امام قبل از انقلاب در سال1342 و حتی قبل از آن شعارشان دینی و هدف ایشان تحقق شریعت اسلام و احکام و آموزهای دینی بین مسلمانان به ویژه ایرانیان بود.

این تحلیل سیاسی دومین ویژگی انقلاب اسلامی را مردمی بودن معرفی کرد و افزود: در انقلاب های جهان، رجال سیاسی و احزاب ها پرچم دار بودند. اما علت پایداری انقلاب اسلامی از بدو ورود تا به امروز همین مردمی بودن است. به همین دلیل دشمنان هم فهمیدند برای تضعیف نظام ایران باید مردم را از انقلاب دور کنند.

وی با بیان این که سومین ویژگی انقلاب اسلامی عدم اتکا به قدرت های غربی می باشد، ادامه داد: ویژگی چهارم نقش بی بدلیل رهبری در درایت جامعه و مقابله با توطئه ها می باشد. عالم فقیهی که در راس جامعه قرار دارد و نقشی که رهبری داشته در هیچ انقلابی جز اولیا و انبیا الهی در صدر اسلام وجود نداشته است.

بهمن نژاد معرفی الگوی فکری و سیاسی جدید و به چالش کشیدن نظام های فکری لیبرالیسم دموکراسی غرب و سوسیالیستی شرق، استمرار بیش از 3 دهه با تاکید بر آرمان های اولیه انقلاب، بهره مندی از حمایت الهی، جهانی بودن انقلاب و استکبار ستیزی و شکست ابهت پوشالی غرب و آمریکا را از دیگر ویژگی های انقلاب دانست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در راستای انتخابات تأکید کرد: وظیفه همه این است که در انتخابات شرکت کنند. اگر روزی برسد که مردم از انتخابات و آرمان های خود فاصله بگیرند، خطر جدی ما را تهدید می کند. در کنار آن به انتخاب فرد اصلح هم با توجه به بیانات مقام معظم رهبری باید توجه کرد.