کد مطلب: 24526 تعداد بازدید: ۲۹۶

رابطه انقلاب اسلامی با ولایت فقیه رابطه لازم و ملزوم است

رابطه انقلاب اسلامی با ولایت فقیه رابطه لازم و ملزوم است

جمعه ۱۶ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۳۳:۱۲
مدرسه علمیه الزهرا(س) آزادشهر نشست پژوهشی «مبانی اصل ولایت فقیه» را با حضور حجت السلام و المسلمین شیخ مدرس حوزه و دانشگاه برگزار کرد.

حجت الإسلام شیخ رابطه انقلاب اسلامی با ولایت فقیه را لازم و ملزوم هم دانست و گفت: ولایت فقیه استمرار راه ائمه(علیهم السلام) می باشد، ائمه ای که خداوند متعال در قرآن کریم در مورد آنها می فرماید: «انما یرید الله لیذهب عنکم الرجس اهل البیت و یطهرکم تطهیرا»

وی افزود: ولی فقیه ادامه دهنده راه ائمه ای است که معصوم بوده و تنها تفاوت آنان در عصمت شان می باشد. ولی فقیه باید شبیه ترین افراد از لحاظ رفتاری، گفتاری، عملکرد، خلق، منطق و انعطاف پذیری به ائمه(علیهم السلام) باشد.

مدرس دانشگاه یکی از مهمترین راه های پشتیبانی از ولایت فقیه را حرف شنوی و عمل به فرمایشات ایشان دانست.

حجت الإسلام شیخ خاطرنشان کرد: تضعیف ولایت فقیه، تضعیف ارگان ها و نهادهای قانونی، ترویج جدایی دین از سیاست، تضعیف مبانی دین، حذف نیروهای مخلص و شایعه پراکنی از جمله آسیب ها و تهدیدات ولی فقیه است.

وی ادامه داد: از راه های مقابله با این آسیب ها و تهدیدات، ارتباط قوی با خدا در عمل، حفظ وحدت کلمه، خسته نشدن در تبلیغ، دوری از فرهنگ غرب، پافشاری به اصول و ارزش های الهی و تداوم راه امام و رهبری معرفی کرد.