کد مطلب: 24480 تعداد بازدید: ۳۱۴

حوزه های علمیه نمی توانند سکولار باشند

حوزه های علمیه نمی توانند سکولار باشند

دوشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۵۹:۵۰
مدرسه علمیه خاتم الاوصیاء(عج) فاضل آباد نشست اخلاقی بصیرتی را با سخنرانی طیبه تجری کارشناس مسائل سیاسی و استاد این مدرسه برگزار کرد.

تجری در جمع طلاب و کادر مدرسه با بیان این کلام مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) «حوزه های علمیه نمی توانند سکولار باشند» تصریح کرد: سکولار یعنی جدایی دین از سیاست یعنی طلاب حوزه فقط توجه به بحث عبادی داشته باشند و کار به مباحث سیاسی و اجتماعی نداشته باشند.

وی اظهار کرد: دشمن در طول تاریخ اسلام از مقدسات اسلام متناسب با سلیقه خود از اصل دین سوءاستفاده کرده و برای اسلام گزینش و تعاریفی که خودش می خواهد را مطرح می کند.

کارشناس مسائل سیاسی افزود: دشمن جدیدا زمزمه های اسلام باز و لیبرال که با تساهل و تسامح و آزادی مطلق همراه است مانند اسلام ترکیه که مسلمان هستند ولی به تعالیم اسلامی توجه نمی کنند را مطرح می کند. همچنین اسلام آمریکایی مانند داعش و یا اسلام تحجرگرا مانند عربستان را در جامعه نجوا می کند.

تجری در پایان خاطرنشان کرد: وظیفه طلاب علوم دینی است که به ترویج و تبلیغ اسلام ناب محمدی بپردازند. و مدافع اسلام و ارزش های اسلامی باشند. زیرا اگر ما به این مسائل توجه نکنیم روز به روز از اسلام ناب محمدی دور می شویم.