کد مطلب: 24282 تعداد بازدید: ۲۷۵

نشست خبری مدیر حوزه علمیه خواهران استان گلستان با خبرنگاران خبرگزاری های استان

نشست خبری مدیر حوزه علمیه خواهران استان گلستان با خبرنگاران خبرگزاری های استان

چهارشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۴۰:۱۰
مدیر حوزه علمیه خواهران استان گلستان از برگزاری نشست خبری با حضور خبرنگاران خبرگزاری های استان خبر داد.

حجت الإسلام والمسلمین ایوب وردانی با بیان این که نشست خبری با محوریت پذیرش حوزه های علمیه خواهران برگزار شد، یادآوری کرد: پذیرش حوزه های علمیه خواهران از 25/11/94 آغاز شده و تا 25/12/94 ادامه خواهد یافت.

وی بیان کرد: نقش زنان در جامعه بشریت، نقش تربیتی، سیاسی، اخلاقی و تعیین کننده است. اسلام دینی است که هم برای زن و هم مرد به عنوان موجودات تعیین کننده در عالم بشریت ارزش زیادی قائل است. لذا نمی توانیم بگوییم فقط مردان نقش تعیین کنندگی دارند. زنان در این عرصه برای تربیت فرزندان در جامعه کوچک خانواده و انتقال آنان به اجتماع نقش مهم و تعیین کننده ای دارند.

مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان افزود: اسلام و سایر مکاتب الهی حضور زنان را بسیار ارزشمند و تعیین کننده می دانند. در صدر اسلام نقش همسر پیامبر(ص) و استفاده از سرمایه هایش در ترویج و توسعه دین، نقش حضرت زینب(س)، و حضرت فاطمه(س) و دیگران بانوان نقشی تعیین کننده بوده است.

حجت الإسلام وردانی تأکید کرد: برای تکمیل و ایفای نقش تعیین کننده زنان، باید هماهنگ با مردان در کسب معارف و آگاهی در جمیع جهات تلاش کرد. باید زیر ساخت های لازم برای راه اندازی مکتب ها در فراگیری علوم دینی برای زنان و متخلق شدن به اخلاق اسلامی، حضور در عرصه های فرهنگی، اجتماعی، مدیریت اجتماع و پاسخگویی به نیاز های جامعه فراهم شود.

وی با اشاره به این که قبل از انقلاب امام مکتب خانه هایی را برای زنان راه اندازی کرد، گفت: بعد از انقلاب در قم و بعضی شهرهای بزرگ، مکتب خانه هایی براساس نگاه حضرت امام(ره) تحت عنوان مکتب الزهراء و بعد از آن به دستور مقام معظم رهبری(مدظله العالی) تشکیل شد.

مدیر مرکز خدمات حوزه های علمیه استان خاطرنشان کرد: رهبران ما و بزرگان دین و نظام بر این باورند که باید جهت تقویت حضور بانوان در اجتماع تلاش کرد. که البته این حضور ملزوماتی دارد که باید زمینه های لازم آن را فراهم کرد. بر این اساس مدارس علمیه در کشور تشکیل شد و اقدام به جذب بانوان علاقمند به آموزش کرد و به تربیت طلاب علوم دینی می پردازند. پیرو این سیاست است که مدیریت استان گلستان فعالیت می کند.

در پایان هر یک از خبرنگاران به بیان سوالات خود پرداختند.