کد مطلب: 24251 تعداد بازدید: ۲۹۱

فلسفه اصلی تاسیس حوزه های علمیه تعلیم و تزکیه است

فلسفه اصلی تاسیس حوزه های علمیه تعلیم و تزکیه است

سه شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۰۱:۱۳
امام جمعه گنبد کاووس در جمع مدیران و معاونین آموزش مدارس علمیه خواهران استان گلستان گفت: فلسفه اصلی تاسیس حوزه های علمیه تعلیم و تزکیه است.

حجت الاسلام والمسلین محمدحسین سبحانی ابراز کرد: هرچه نیکی و خوبی و ارزش و سرافرازی که امروز شامل حال ملت ایران و ملت های دیگر شده است، خداوند بوسیله بنده شایسته خود یعنی حضرت امام(ره) نصیب ما کرد.

وی افزود: بعد از حضرت امام(ره) حضرت آیت الله العظمی سید علی خامنه ای(مدظله العالی) نعمتی از جانب خداوند هستند که برای اداره مملکت انتخاب شدند. و در این راستا هر چه شکر کنیم باز هم نمی توانیم شکر این نعمت را بجا آوریم.

امام جمعه گنبد خاطرنشان کرد: ما دو مسئولیت در قبال حوزه های علمیه خواهران داریم. یک مسئولیت تعلیم و تزکیه است و مسئولیت دیگر ارشاد و انذار دیگران اعم از اخلاق، تعلیمات دینی دیگران، آگاهی دادن مسائل دینی به آنها، پاسخگویی به احکام بانوان و...می باشد.

حجت الإسلام سبحانی با بیان این که بخش قابل ملاحظه فلسفه انبیا هم در دو محور تزکیه و تعلیم خلاصه می شود، تصریح کرد: اگر یک جامعه با دو بال تزکیه و تعلیم توام باشد، سعادت دنیا و آخرت برایش تامین می شود. فلسفه اصلی تاسیس حوزه های علمیه هم همین مساله است.