کد مطلب: 24124 تعداد بازدید: ۲۳۳

رسالت اصلی پاسخگویی به نیازهای فرهنگی، اعتقادی و دینی جامعه به عهده روحانیون و طلاب است

رسالت اصلی پاسخگویی به نیازهای فرهنگی، اعتقادی و دینی جامعه به عهده روحانیون و طلاب است

یکشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۵۸:۰۳
مدیر حوزه علمیه خواهران استان گلستان در جمع ستاد پذیرش حوزه های علمیه گفت: رسالت اصلی پاسخگویی به نیازهای فرهنگی، اعتقادی و دینی جامعه به عهده روحانیون و طلاب است.

حجت الإسلام ایوب وردانی اعلام کرد: ظرفیت های خوبی در حوزه های علمیه بخصوص حوزه های علمیه خواهران وجود دارد. با توجه به ظرفیت نیروی انسانی و استعدادهای بسیار خوبی که در حوزه های خواهران وجود دارد، جا داردبرنامه ریزی، تعامل و همفکری شود تا بیشتر و بهتر از این ظرفیت ها استفاده شود.

وی خاطرنشان کرد: اگرچه مراکز فرهنگی و سازمان ها و نهادها در مشکلات و کمبودهای جامعه منشأ اثر هستند، اما در صورت همکاری با یکدیگر می توان درصدی از نیازمندی های جامعه را مرتفع کرد. در این زمینه رسالت اصلی متوجه حوزویان است.

مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان بیان کرد:تلاش می کنیم تا زیرساخت های آموزشی دیگری را جهت توانمندسازی و خودکفا شدن اساتید و طلاب فراهم کنیم. طلاب حوزه های علمیه نیز در این زمینه باید تلاش کنند.

حجت الإسلام وردانی با بیان این که طلاب در زمینه های مختلف علمی، پژوهشی و تبلیغی و... در مراکز مختلف و سطح جامعه مشغول فعالیت هستند، افزود: در معرفی ظرفیت های حوزه کمتر تلاش شده که نباید از آن غافل بود.