کد مطلب: 24064 تعداد بازدید: ۲۲۲

برگزاری کلاس آموزشی مهارت های زندگی در مدرسه علمیه خاتم الاوصیاء

برگزاری کلاس آموزشی مهارت های زندگی در مدرسه علمیه خاتم الاوصیاء

دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۱۰:۵۸
کلاس آموزشی مهارت های زندگی با حضور دانش آموختگان و بانوان شهر فاضل آباد با هدف یادگیری سبک زندگی اسلامی در مدرسه علمیه خاتم الاوصیاء(عج) این شهر برگزار شد.

غلامرضا احمدی مشاور و کارشناس مسائل خانواده با بیان این که انسان به همراه قرائت قرآن باید به محتوای آن هم فکر کند، گفت: طبق آیه 21 سوره روم تفکر و تدبر در مسائل خانواده باید برنامه زندگی ما شود. زندگی آدابی دارد که این آداب برای مسلمانان طبق قرآن و زندگی ائمه اطهار است. وی مودة و رحمتی را که در قرآن بیان شده شمشیری برنده و دوطرفه معرفی کرد

و افزود: باید مراقب باشیم که چگونه این مودت و رحمت را به کار ببریم، اگر مودت و رحمت بجا استفاده شود، غوغا به پا می کند و اگر در جای خود استفاده نشود شر به پا می شود. مشاور و کارشناس مسائل خانواده هر رفتار مثبتی را که باعث شود در طرف مقابل احساس خوبی ایجاد نماید، مودت و رحمت دانست.

احمدی خاطرنشان کرد: یکی از ریشه های اختلاف در خانواده یک طرفه بودن مودت و رحمت و ریشه دیگر یاد نداشتن آن است. اختلافات شناختی زن و مرد نیز از دیگر ریشه های این اختلاف است. گاهی اوقات زن و شوهر مصادیق محبت را یاد ندارند و لجبازی می کنند.

وی در پایان بیان کرد : کار فرهنگی کاری است که به قرآن کمک کند و منظور از کمک به قرآن بحث محتوای قرآن و آموزه های قرآنی می باشد.