کد مطلب: 24032 تعداد بازدید: ۲۲۳

کوتاه ترین راه برای تقرب خداوند، بنده خدابودن است

کوتاه ترین راه برای تقرب خداوند، بنده خدابودن است

یکشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۴۶:۳۲
امام جمعه شهر فاضل آباد در جلسه اخلاقی که با حضور طلاب، دانش آموختگان و اساتید مدرسه علمیه خاتم الاوصیاء(عج) فاضل آباد برگزارشد، گفت: راز ماندگاری امام در تاریخ انقلاب، اتصال به منبع قدرت و عزت یعنی خداوند است.

حجت الإسلام والمسلمین نجفعلی قاسمی گفت: انسان ها چندگروه هستند. بعضی از انسان ها نه تنها هیچ فایده ای ندارند بلکه به صلاح بشریت هم نمی باشند. بعضی متعلق به گذشته هستند و سومین گروه از انسان ها به اندازه ظرف زمانی خود و خانواده شان مفید هستند.

وی ادامه داد: برخی از افراد فراتر از خودشان هستند و به اندازه یک گروه و قوم به جامعه خدمت می رسانند. گروه پنجم از انسان ها فرامکانی و فرازمانی هستند. یعنی به اندازه یک ملت به جامعه کمک می کنند. که پیامبران، ائمه، تربیت شدگان مکتب اهل بیت، برخی از عالمان دین و شهدا از این دسته بوده و همیشه در تاریخ ماندگار هستند.

امام جمعه فاضل آباد اعلام کرد: امام خمینی(ره) جزء گروه پنجم می باشد و تا مکان  و زمان هست ماندگار می ماند زیرا امام فقط و فقط با شهدا معامله کردند.

حجت الإسلام قاسمی خاطرنشان کرد: کوتاه ترین راه برای تقرب خداوند عبد خداوند بودن می باشد. و عبد بودن با عبودیت فرق دارد. شیطان، عابد خوبی بود ولی عبد خوبی نبود. عبد یعنی تسلیم محض خداوند بودن.

وی در پایان گفت: اگر بخواهیم ماندگار و تاثیر گذار شویم باید خداوند را بندگی کرده و عبد و مطیع خداوند باشیم.