کد مطلب: 24027 تعداد بازدید: ۲۳۳

برگزاری نشست فصلی مدیران و معاونین آموزش مدارس علمیه خواهران استان گلستان

برگزاری نشست فصلی مدیران و معاونین آموزش مدارس علمیه خواهران استان گلستان

شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۲۱:۲۳
مدیر حوزه علمیه خواهران استان گلستان از برگزاری نشست مدیران و معاونین آموزش مدارس علمیه خواهران استان در مدرسه علمیه الزهراء(س) گنبد خبر داد.

حجت الإسلام و المسلمین ایوب وردانی گفت: شما مدیران و طلاب فرماندهان خط مقدم و سربازان دین در تربیت نیروی انسانی هستید.

وی با بیان این که در انجام وظایف و مسئولیت ها و تربیت طلاب نباید خود را تنها در ساعات اداری منحصر کرد، افزود: اگرچه بعضی کارها و مسائل نیاز به سازمان، چارچوب، قوانین خاص دارد، اما روح حاکم بر این قوانین و سازمان باید روحیه جهادی باشد. با توجه به رویکرد جوان ها به حوزه های علمیه، داشتن روحیه جهادی یکی از موفقیت های حوزه هاست.

مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان یادآوری کرد:با توجه به اظهار نیاز برخی مراکز و نهادها به حضور طلاب، باید از ظرفیت های حوزه حداکثر استفاده را کرد. و بر اساس نیازهای جامعه و منطبق با آن، مسیر علمی و فرهنگی در حوزه را طی کرد.

حجت الإسلام وردانی با تأکید بر معرفی حوزه های علمیه و دست آوردهای آن به مراکز و اقشار مختلف جامعه، تصریح کرد: تاریخچه، پشتوانه و ظرفیت عظیم حوزه های علمیه ارزشمند است، به همین دلیل باید آن را عرضه کرد زیرا چیزی برای کم گذاشتن ندارد.

وی خطاب به حاضرین تأکید کرد: در مواجهه با همکاران و طلاب، مراکز علمی و فرهنگی و دینی تعامل و ارتباطی دوستانه برقرار کنید. اولین چیزی که در ارتباط با مراجعین باید مورد توجه قرار گیرد؛ سعه صدر، وسعت دید در کارها و بالا بردن آستانه تحمل است. چرا که حوزه فقط یک مرکز علمی صرف نیست بلکه یک مرکز فرهنگی و تربیتی نیز می باشد.

مدیر مرکز خدمات حوزه های علمیه تغافل در سختی هاو اهمیت به گره گشایی در کار مردم را از دیگر امور مهم بیان کرد و افزود: اخلاص در کارها از مسائل مهمی است که در مقابل آن ریا و تظاهر می باشد و حد مرز بسیار باریکی بین این دو وجود دارد که باید خیلی مراقبت کرد.

حجت الإسلام وردانی در پایان توصیه کرد: ساعاتی را به امور معنوی و اصلاح درون بپردازید. همان طور که بدن به تغذیه و استراحت نیاز دارند، روح و روان آدمی هم به مراقبت نیاز دارد.  

گفتنی است در پایان جلسه هریک از مدیران و معاونین به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداخته و در ادامه نماز ظهر و عصر را به امامت امام جمعه این شهرستان اقامه کردند