کد مطلب: 24026 تعداد بازدید: ۲۱۱

حکومت اسلامی در ایران، حرکت و قیامی جهت زمینه سازی برای حکومت امام زمان است

حکومت اسلامی در ایران، حرکت و قیامی جهت زمینه سازی برای حکومت امام زمان است

شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۰۸:۱۷
ویژه برنامه دهه فجر با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین محسن عباس آبادی از اساتید سطح سه مؤسسه آموزش عالی و مدرسه علمیه الزهراء(س) گرگان برگزار شد.

حجت الإسلام عباس آبادی ضمن بحث پیرامون شبهه ای در خصوص لزوم برپایی حکومت با وجود حکومت امام زمان(عج) گفت: حکومت اسلامی در ایران، حرکت و قیامی جهت زمینه سازی برای حکومت امام زمان (عج) است. برای زمینه سازی حکومت باید موانع برطرف شود که از جمله این موانع وجود شاه ظالم بود.

وی افزود: انقلاب اسلامی ایران با نارضایتی از وضع موجود به مقابله با رژیم پهلوی پرداخته و در اثر تلاش های انقلابیون به رهبری امام خمینی(ره) این انقلاب نه تنها نظام سلطنتی را برچید، بلکه برپا ساختن یک نظام اجتماعی، اقتصادی و سیاسی جدید را بر اساس آموزش های دین اسلام بالخصوص آموزه انتظار هدف خود قرار داد.

استاد حوزه ادامه داد: امام خمینی(ره) بدون هیچ تشکیلاتی با استفاده از ابزار، شعار و مفاهیم دینی آغازکننده جریان و حرکتی می شود و به تربیت دینی مردم می پردازد. همچون شهید بهشتی و مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای(مدظله العالی) و افراد دیگری که همه اینها تربیت شده مکتب امام خمینی(ره) هستند.

حجت الإسلام عباس آبادی ابراز کرد: تقاضای امام زمان(عج) از ما طلاب علوم دینی این است که او را همراهی کنیم. در پیشه کردن پرهیزکاری و ورع، اجتهاد، تلاش و سخت کوشی، در عفت و پاکدامنی و در سداد و راستی (اعینونی بورع و اجتهاد و سداد). همچون مالک که امام علی(ع) در وصفش می فرمایند؛ "مالک هرکجا باشد خیال من از آنجا راحت است". پس سعی کنیم وجودی موثر و مفید داشته باشیم تا امام زمان(عج) از ما راضی باشد.