کد مطلب: 24024 تعداد بازدید: ۲۳۸

برگزاری کارگاه های آموزشی ارتقاء فرهنگ بهداشت و سلامت طلاب در مدارس علمیه استان گلستان

برگزاری کارگاه های آموزشی ارتقاء فرهنگ بهداشت و سلامت طلاب در مدارس علمیه استان گلستان

پنجشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۵۸:۰۰
کارگاه های آموزشی ارتقاء فرهنگ بهداشت و سلامت طلاب با همکاری معاونت فرهنگی مدیریت حوزه علمیه خواهران استان و مرکز خدمات حوزه های علمیه در مدارس علمیه خواهران استان برگزار شد.

حجت الإسلام والمسلمین ایوب وردانی مدیر حوزه علمیه خواهران استان گلستان در بازدید برخی از این کارگاه ها گفت: تربیت نیروی انسانی از نظر علمی، فرهنگی، ارتقاء علم و دانش و مسلح کردن افراد به علوم مرتبط با حوزه جهت پاسخگویی به نیازهای اجتماعی از وظایف حوزه های علمیه است.

وی ضمن اشاره به روایت امام علی(ع) «علم و دانش آدم پست را بالا می برد و ترک کسب علم و دانش مقام انسان بلند مرتبه را پایین می آورد» افزود: با توجه به روایات، بزرگ ترین سرمایه انسان علم است.

مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان با تأکید بر این که خواهران با انگیزه، مستعد و علاقمند به ورود حوزه های علمیه را صحیح و منطقی تشویق کنید، خاطرنشان کرد: مأموریت طلاب و روحانیون، مسلح شدن به علم و تقوا و هدایت مردم است. روحانیون باید همانند چراغ روشنی باشند در تاریکی های فکری، اعتقادی و انحرافات جامعه. کسانی که در مسائل تهذیبی تلاش می کنند و وظیفه طلبگی را درست انجام دهند، خداوند هم عنایت می کند. ح

جت الإسلام وردانی در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح فعالیت های مرکز خدمات حوزه های علمیه پرداخت و گفت: در مرکز خدمات حوزه های علمیه، حمایت های ویژه ای با رویکرد نخبه پروری و حمایت های هدفمند از طلاب، روحانیون و اساتید شکل گرفته است.

وی تصریح کرد: مأموریت و وظیفه مرکز خدمات رفع دغدغه های حداقلی طلاب و روحانیون در حد امکان است. و این وظیفه فقط شامل خدمات رسانی به طلاب نیست بلکه حمایت های مادی و معنوی در جهت ارتقاء مسئله علمی و فرهنگی حوزه های علمیه، آرامش روحی و روانی طلاب و خانواده و رفع دغدغه های آنان نیز از جمله وظایف مرکز خدمات است.