کد مطلب: 24023 تعداد بازدید: ۲۷۴

در بحران ها و شرایط سخت، نقش امام و رهبری نقش بی بدیل و تعیین کننده ای است

در بحران ها و شرایط سخت، نقش امام و رهبری نقش بی بدیل و تعیین کننده ای است

سه شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۵۵:۱۵
مدیر حوزه علمیه خواهران استان گلستان در مراسم گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در جمع کارکنان این مدیریت گفت: مسئله مهم و اساسی در پیروزی انقلاب اسلامی ایران، مسئله رهبری است که نقش امام خمینی در جریان انقلاب گواه این امر است.

حجت الإسلام ایوب وردانیبا بیان این که در روایات و اعتقادات شیعه، امام به عنوان هادی، رهبر و پیشرو نقش هدایت کننده دارد، افزود: در دنیا انقلاب های زیادی داریم که به علت نداشتن رهبر، پیروز و موفق نشدند. در بحران ها و شرایط سخت، نقش امام و رهبر نقش بی بدیل و تعیین کننده ای است.

 وی تصریح کرد: گاهی برخی افراد مردم را به هر سویی می کشانند و باعث به بن بست رسیدن و انحراف آنها می شوند. حال آن که امام هم بشارت می دهد و هم انذار و این نقش امام است. زمانی جامعه ای به درستی می تواند با فرهنگ خود موفق شود که ادبیات و رهبری اش درست باشد. و إلّا جمع شدن و همبستگی مردم به تنهایی موفقیت آمیز نیست.

مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان با اشاره به آیه «واعتصموا بحبل الله جمیعا» خاطرنشان کرد: در جامعه و انقلاب ما، ریسمان الهی امام و رهبری نظام است که فصل الخطاب می باشد. همان طور که وقتی امام فرمودند؛ «شاه باید برود» و یا این جمله که «نه شرقی و نه غربی...» واقعا همین امر تحقق پیدا کرد.

حجت الإسلام وردانی یکی از عوامل پیروزی انقلاب اسلامی را وحدت و یکپارچگی مردم اعلام کرد و گفت: اگر یک حکومت بر اساس موازین شرعی و دینی پایه گذاری شود، نقش رهبری و سپس پیروی و تبعیت آگاهانه مردم بسیار تعیین کننده است. که با وحدت اسلامی در اطاعت از امام و رهبری نظام، پیروزی برای همه جوامع است.

وی تأکید کرد: باید تلاش کنیم با تفاهم، برابری، همدلی و تعامل، روحیه جهادی و استفاده از ظرفیت های درونی بر اساس آموزه های دینی در سایه رهبری به موفقیت برسیم که این یکی از رموز پیروزی انقلاب است. باید بتوانیم این موفقیت ها را به نسل های بعد نیز انتقال دهیم.

گفتنی است در این مراسم علی اکبر درویشی معاون اداری مالی و سیده نفیسه حسینی واعظ مدیر نظارت و ساماندهی به بیان خاطرات خود از انقلاب پرداختند.