کد مطلب: 24022 تعداد بازدید: ۲۷۰

اساسی ترین رکن زندگی اجتماعی خانواده است

اساسی ترین رکن زندگی اجتماعی خانواده است

سه شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۵۰:۰۲
کلاس آموزشی با موضوع «سبک زندگی اسلامی، مهارت های همسرداری» با حضور طلاب و دانش آموختگان مدرسه علمیه خاتم الاوصیاء(عج) فاضل آباد برگزار شد.

غلامرضا احمدی مشاورو کارشناس مسائل خانواده گفت:خانواده اساسی ترین رکن زندگی اجتماعی است و اهمیت آن به قدری زیاد است که بیش از 150 آیه قرآن کریم را به خود اختصاص داده است.

وی با استناد به آیه 21 سوره روم عنوان کرد: چند نکته در این آیه نهفته است که اولین آن مسئله ازدواج زن و مرد و دومین نکته مودت و رحمت در خانواده می باشد. این مودت و رحمت باید بعد از ازدواج باشد. زیرا اگر قبل از ازدواج باشد نتیجه معکوس خواهد داشت.

این کارشناس خانواده تصریح کرد: دست مایه اولیه زندگی مودت و رحمت است. مودت، دوستی دو طرفه و رحمت یک طرفه می باشد. که هر چه از این سرمایه استفاده کنید، نه تنها کم نشده بلکه زیادتر نیز می شود.

احمدی در بخش دیگری از سخنان خود گفت:نوع توجه ما به قرآن اشتباه است. قرآن کتاب زندگی است و تمام نکات زندگی را می توان از قرآن بدست آورد.

وی در راستای افزایش طلاق در جامعه ابراز کرد: وقتی آمار طلاق در جامعه بالا رود، معلوم می شود که اتفاقاتی در خانواده ها در حال وقوع است. و ما مصمم هستیم که از افزایش آن پیشگیری کنیم. این امر ممکن نیست مگر با آموزش. اگر چه آموزش کوتاه ترین راه ممکن نیست ولی ارزان ترین و کم هزینه ترین راه می باشد.

گفتنی است در این مراسم بانوان شهر و بانوان بخش کمالان این شهر نیز حضور داشتند.