کد مطلب: 24020 تعداد بازدید: ۲۵۲

مهمترین وظیفه طلاب کسب تحصیل، همراه با شناخت و معرفت و توکل به خداوند در زندگی است

مهمترین وظیفه طلاب کسب تحصیل، همراه با شناخت و معرفت و توکل به خداوند در زندگی است

سه شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۴:۰۰
حجت الاسلام والمسلمین حسین طاهری امام جمعه شهر رامیان در جمع طلاب مدرسه علمیه سعدیه این شهر گفت: مهمترین وظیفه طلاب کسب تحصیل، همراه با شناخت و معرفت و توکل به خداوند در زندگی است.

حجت الإسلام طاهری با اشاره به اینکه از دیدگاه اشخاص عادی ملاک برتری افراد شهرت، ثروت، زیبایی و علم و....می باشد، اذعان داشت: انسان های کامل با توجه به آیات قرآن ملاک برتری را ایمان، تعهد و داشتن روح الهی می دانند.

وی ضمن اشاره به این روایت پیامبر گرامی اسلام(ص) «حرمت مومن نزد خداوند از خانه کعبه بیشتر است» تصریح کرد: خانه کعبه اگرچه محل عبادت بندگان خداست و هرساله میلیون ها مسلمان در ایام حج آن را زیارت می کنند و بر هر مسلمانی واجب است که در صورت داشتن تمکن به این سفر معنوی مشرف شود، ولی دل مومن چون جایگاه خداست از مقام بالاتری در نزد خداوند برخوردار می باشد که حرمتش را از خانه کعبه، بیشتر کرده است.

امام جمعه رامیان ملاک برتری قلب انسان را نسبت به کعبه جایگاه وجود خداوند متعال در آن دانسته و اظهار کرد: انسان های مومن با شناخت جایگاه خود، قلب شان را از هرگونه نفاق و کینه و رذایل اخلاقی که مورد پسند پروردگار نیست خالی نگه می دارد.

حجت الإسلام طاهری خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه قلب انسان حرم الله است پس باید بهترین فضائل و خوبی ها، که پسندیده خداوند متعال است، از جمله مهر و محبت و انفاق نسبت به بندگان خداوند را در دل جای دهد.