کد مطلب: 24019 تعداد بازدید: ۱۸۲

حوزه های علمیه یکی از مراکز فرهنگی هستند که در رشد فضائل انسانی تاثیر ویژه ای دارند

حوزه های علمیه یکی از مراکز فرهنگی هستند که در رشد فضائل انسانی تاثیر ویژه ای دارند

سه شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۳۷:۲۰
امام جمعه شهر فاضل آباد و مسئول مدرسه علمیه خاتم الاوصیاء(عج) این شهر گفت: یکی از مراکز فرهنگ سازی در کشور حوزه های علمیه هستند که در رشد فضائل انسانی تاثیر ویژه ای دارند.

حجت الإسلام نجفعلی قاسمی بیان کرد: اگر کسی از خانه خود به قصد فراگیری علم بیرون آید، هفتاد هزار ملک او را مشایعت می کنند و برای او استغفار طلب می کنند.

وی افزود: عالمان دینی در آیات و روایات جایگاه ویژه ای دارند. زمانی که جایگاه بالا باشد قطعا مسئولیت سنگین تر می شود.

امام صادق(ع) در حدیثی می فرمایند: ای معاشرشیعه! مردم شما را به ما نسبت می دهند. پس زینت ما باشید نه مایع بد نامی. محبت دیگران را به طرف ما جلب کنید و کارهای قبیح را از ما دفع کنید.

امام جمعه فاضل آباد ابراز کرد: طلبه ها الگوی مردم در جامعه می باشند. پس هوشیار باشید که با کارها یتان الگوی خوبی در جامعه باشید. چرا که طبق سخن پیامبر زمانی که امیرالمومنین(ع) به یمن می رفتند فرمودند؛ ای علی اگر یک نفر را هدایت کنی برای تو بهتر است از آنچه که خورشید به آن طلوع و غروب کند.

پس این نشان دهنده ی این است که اگر کسی با رفتار ما گمراه شود این گناه نابخشودنی و بزرگی است حجت الإسلام قاسمی عنوان کرد: اعمال طلاب دو تاثیر دارد؛ یک تاثیر فردی و دیگر تاثیر اجتماعی. مردم رفتار و اعمال طلاب را رصد می کنند و آن را الگوی خود قرار می دهند.

وی در پایان تأکید کرد: تهذیب و خودسازی شرط اول طلبگی است. پس یک طلبه نه تنها نباید خطا و گناه کند، بلکه نباید رفتارهای سبک و ناشایست انجام دهد. سعی کنیم با عمل و رفتارمان مردم را به دین دعوت کنیم و الگوی اخلاقی خوبی در جامعه باشیم.