کد مطلب: 24011 تعداد بازدید: ۲۲۹

علم بدون ایمان و تزکیه فساد آور و خطرناک است

علم بدون ایمان و تزکیه فساد آور و خطرناک است

دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۲:۵۸
همزمان با شروع نیمسال دوم تحصیلی حوزه های علمیه جلسه ای با حضور امام جمعه شهر فاضل آباد در جمع مدیر، اساتید و مسئولین آموزش مدرسه علمیه خاتم الاوصیاء(عج) فاضل آباد برگزار شد.

حجت الإسلام نجفعلی قاسمی گفت: جایگاهی که اساتید در آن قرار دارند، جایگاه بسیار والایی است و کسی که برای خدا درس می دهد و کار می کند دیگر یک فرد زمینی نیست. جایگاهی ملکوتی دارد. قطعا هرقدر جایگاه بالا باشد مسئولیت هم بالا می رود.

وی افزود: طلاب نزد اساتید امانت های الهی هستند و باید علاوه بر تعلیم، تزکیه را نیز  فرا بگیرند. در این امر باید توجه داشت تزکیه بر تعلیم مقدم است و علم بدون ایمان و تزکیه فساد آور و خطرناک می باشد.

امام جمعه فاضل آباد عنوان کرد: از دیگر وظایف اساتید حوزه، تلاش برای بارور کردن استعدادهای علمی و بالا بردن قدرت تجزیه و تحلیل و فهم طلاب که همان بصیرت افزایی است، می باشد. اساتید باید به طلاب بیاموزند محفوظاتشان را مانند زنبور عسل تجزیه و تحلیل کنند و به کمک پرورش عقل و نیروی فکر به ابتکار تبدیل نمایند.

حجت الإسلام قاسمی یکی دیگر از وظایف خطیر اساتید حوزه را زنده کردن روحیه پرسشگری در طلاب بیان کرد و گفت: اصل پرسشگری یکی از اصول مهم یادگیری است. چرا که سوال کردن دروازه ی علوم را به سوی انسان باز می کند.

وی در پایان با اشاره به نزدیک شدن انتخابات توصیه کرد: باید حب و بغض های شخصی را کنار گذاشت تا انتخاب اصلح و شایسته داشته باشیم. این دوره از انتخابات بسیار حساس است و وظیفه ی همه ما روشنگری و بصیرت افزایی مردم جامعه می باشد.