کد مطلب: 23046 تعداد بازدید: ۲۴۴

نشستی با موضوع نقش طلاب در مقابله با اسلام هراسی

نشستی با موضوع نقش طلاب در مقابله با اسلام هراسی

پنجشنبه ۲۴ دى ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۳۳:۱۶
زهرا محمدی مدرس حوزه در نشست اخلاقی با دانش آموختگان مدرسه علمیه شهیده بنت الهدی علی آباد کتول گفت: طلبه باید مانند ستاره ای که در آسمان می درخشد در جامعه بدرخشد و با عمل خویش اسلام را به جهانیان معرفی کند.

محمدی بیان کرد: مستکبرین مردم را از اسلام می ترسانند. با اینکه ٱنها قبل از انقلاب هم اسلام را شناخته بودند و در مراکز علمی و دانشگاهی خود از کتب اسلامی مانند نهج البلاغه و طب النبی و طب الرضا بهره می گرفتند و حتی در قانون اساسی کشورهای شان از دستورات کتب الهی بهره می گرفتند.

وی با بیان اینکهمستکبرین غربی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران اسلام ستیزی را افزایش داده و اسلام آمریکایی را برای ما آوردند، اظهار کرد: آنان از پیام حضرت محمد(ص) به عنوان اینکه اسلام دین برابری و برادری است ترسیدند و اتاق فکری تشکیل داده و دین ساختگی به نام داعش را روی کار آوردند که به نام اسلام سر افراد بی گناه را می زنند و در بین جهانیان تبلیغ می کنند. به نام اسلام مردم را از دین اسلام به وحشت انداختند.

مدرس حوزه در ادامه گفت: در کشور فرانسه وقتی حجاب منع شد، خیلی ها از محیط کار و درس و دانشگاه انصراف دادند. برای دشمن سوال بود که حجاب چه فایده ای دارد و از کجا نشات گرفته که عده ای به خاطر آن حاضرند از منافع مادی خود چشم پوشی کنند. به همین دلیل سراغ قرآن رفتند تا آموزه های قرآن را مورد مطالعه قرار دهند.

محمدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به رشادت های شهدا و رزمندگان اسلام خاطرنشان کرد: دشمنان به مقام والای شهادت پی بردند. به همین دلیل زندگی شهدا و رزمندگان را مطالعه کرده و احساس خطر کردند. آنها می دانند که آیت الله نمر و امثال او از انقلاب اسلامی ایران درس گرفته و دست به رشادت زده اند.

این مدرس حوزه ضمن اشاره به حقوق اقلیت های دینی در کشور تصریح کرد: چرا نباید شیعه در کشورهای دیگر از حقوق خود محروم باشد؟ حضرت امام خمینی(ره) با عمل خویش با استکبار مقابله کرد. امروز ما باید با استکبار مقابله کنیم و از تبلیغ دین غافل نباشیم و این را باید ابتدا از خود و خانواده ی خود شروع کنیم.

محمدی تأکید کرد: باید آگاه باشیم مسئولیتی که بر دوش ما طلاب است بسیار سنگین و خطیر است. طلبه باید مانند ستاره ای که در آسمان می درخشد در جامعه بدرخشد و با عمل خویش اسلام را به جهانیان معرفی کند.