کد مطلب: 22931 تعداد بازدید: ۲۶۱

ازدواج باید در سایه آموزه های دین باشد تا افراد به سعادت و خوشبختی برسند

ازدواج باید در سایه آموزه های دین باشد تا افراد به سعادت و خوشبختی برسند

یکشنبه ۲۰ دى ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۰۶:۲۴
مدرسه علمیه شهیده بنت الهدی علی آباد کتول نشستی را با موضوع «سبک زندگی مطلوب از دیدگاه قرآن» با حضور مریم بیگم مرتضوی شاهرودی مشاور حوزه و دانشگاه در جمع طلاب و دانش آموختگان و دانشجویان خواهر دانشگاه آزاد اسلامی این شهر برگزار کرد.

مرتضوی شاهرودی با تاکید بر تشکیل زندگی مشترک با بهره گیری از کلام وحی و سیره معصومین(علیهم السلام) گفت: اسلام برای تمام مسائل زندگی برنامه دقیق و حساب شده دارد. بهترین ازدواج این است که دختر و پسر به بلوغ فکری رسیده باشند و برای دستیابی به شناخت بیشتر باید زیر نظر خانواده و یا هر فرد دلسوز و خیر خواهی،بدون هوی و هوس یکدیگر را زیر نظر داشته باشند و با رفتارهای هم آشنا شوند.

وی در تشریح ازدواج مدرن و سنتی بیان کرد: ما نه می گوئیم ازدواج مدرن و نه می گوئیم ازدواج سنتی. بلکه هر دو را تا قسمتی قبول داریم. در هر دو مورد، آشنایی بیشتر دختر و پسر بدون هوی و هوس بسیار مهم است.

مشاوره حوزه ابراز داشت: متاسفانه برخی به بهانه شناخت یکدیگر، ارتباط های ناصحیح برقرار می کنند و گاهی برای اینکه به این ارتباط رنگ دینی دهند به ازدواج موقت تن می دهند که این مسئله جای بسی تامل دارد. و نباید از پیامدهای سوء آن غافل ماند.ازدواج چه به سبک سنتی، چه مدرن باید در سایه ی آموزه های دین باشد تا به سعادت و خوشبختی رسید.

همچنین در این مراسم طلاب و دانشجویان ضمن تبادل نظر در راستای ازدواج مدرن و سنتی به برخی پیامدهای مثبت و منفی آن پرداخته و گفتند: در ازدواج سنتی عدم شناخت کافی دختر و پسر منجر به بروز مشکلاتی در زندگی برای آنها خواهد شد که در ازدواج مدرن کمتر آن را مشاهده می کنیم. از طرفی در ازدواج مدرن به بهانه کسب شناخت از یکدیگر ممکن است با اینکه دو طرف هم کفو و شایسته هم نباشند اما در گرو ارتباط کلامی به یکدیگر وابسته و تن به ازدواج دهند که این هم خود پیامدهایی سوء را در پی خواهد داشت.