کد مطلب: 22608 تعداد بازدید: ۲۸۸

نشست اخلاقی با موضوع سیره اخلاقی پیامبر

نشست اخلاقی با موضوع سیره اخلاقی پیامبر

پنجشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۲۱:۲۳
نشست اخلاقی با موضوع سیره اخلاقی پیامبر(ص) با حضور حجت الاسلام والمسلمین گنجعلی مدیر حوزه علمیه برادران آیت الله خامنه ای شهرستان علی آباد کتول در مدرسه علمیه کوثر این شهرستان برگزار شد.

حجت الاسلام گنجعلی با اشاره به ویژگی های اخلاقی پیامبر گرامی اسلام(ص) گفت: دوستان و دشمنان رسول خدا(ص) به اندازه ای امانتداری حضرت را قبول داشتند که بیان داستان گذاشتن سنگ حجر الاسود در خانه ی خدا و درگیری بین قبیله ها و در نتیجه خشنودی آنها از اینکه پیامبر امین(ص) در بینشان قضاوت کرد، بیانگر مقبولیت و امین بودن حضرت در بین مردم است.

وی افزود: در مورد خلق و خوی نیک پیامبر(ص) علاوه بر شهادت دشمنان، خدا نیز با آیه ی (انک لعلی خلق عظیم) بر خلق و خوی نیک پیامبر شهادت دادند. امام حسن(ع) نیز این خلق و خوی نیک و بخشندگی را از جدشان به ارث برده اند که سه مرتبه تمام دارایی خود را بخشیدند.

مدیر حوزه علمیه برادران آیت الله خامنه ای در بخش دیگری از سخنان خود به ارزش والای زن در اسلام اشاره کرد و گفت: دلیل خلقت پیامبر(ص) و امام علی(ع)، حضرت فاطمه(س) است که یک خانم است ولی شیطان از این شئی گرانبها طوری استفاده می کند که دلیل شهادت پیامبر(ص) به روایتی و امام حسن(ع) مسمومیت از طرف زن بوده است.