کد مطلب: 22604 تعداد بازدید: ۱۲۸

زنان می توانند موسس و نگهدارنده وحدت و انسجام خانواده و اجتماع باشند

زنان می توانند موسس و نگهدارنده وحدت و انسجام خانواده و اجتماع باشند

دوشنبه ۷ دى ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۴۹:۵۰
مدرسه علمیه خواهران فاطمه الزهرا(س) بندرترکمن در هفته وحدت میزبان مدیر کل تبلیغات اسلامی استان، رئیس اداره تبلیغات اسلامی و بانوان فرهیخته شیعه و سنی این شهر برگزار گردید .

خدیجه قانعی زارع مدیر مدرسه مدرسه با اشاره به این روایتپیامبر(ص) «از حاکمان الهی اطاعت کنید و گوش به فرمان باشید. زیرا اطاعت از رهبری مایه وحدت اسلامی و نظام اسلامی است»، گفت: اطاعت از پیامبر(ص) و ائمه معصومین(علیهم السلام) و اطاعت از مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) در تربیت جامعه اسلامی حائز اهمیت است.

وی تصریح کرد: اطاعت از رهبری و رقابت فرهنگی سالم ارگان ها می تواند مراکز فرهنگی دینی را منسجم کردهو شاهد تعمیق روز افزون وحدت جامعه اسلامی باشیم. و این جز در سایه اعمال و افکار الهی بدست نمی آید. هر چه بوی خدا ندهد و هدف الهی نداشته باشد، حتما اثر منفی به همراه خواهد داشت.

مدیر این مدرسه ابراز داشت: با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری«اگر مردی به میدان بیاید یک نفر آمده اما اگر زنی به میدان بیاید گروهی را با خود می آورد» حضور فردیِ زنان در جامعه اثر اجتماعی و گروهی را در کانون اجتماعی می گذارد. پس زنان می توانند موسس و نگهدارنده وحدت و انسجام خانواده و اجتماع باشند و نقش بسزایی در وحدت جامعه داشته باشند.

قانعی زارع با بیان اینکه حجاب بیانگر وقار و افتخار زن است، افزود: برای اینکه زن به عنوان مربی جامعه و مروج احکام اسلامی باشد، باید با چهره با وقاری در اجتماع حاضر شود. وجود زنان در عرصه اجتماعی، فرهنگی و سیاسی نقش موثری دارد. بنابراین باید هر چه بیشتر مراقب و مواظب رفتار خود باشند.

گفتنی است این نشست با تبادل افکار دیگر بانوان فرهیخته خاتمه یافت.