کد مطلب: 22603 تعداد بازدید: ۱۱۶

وحدت عامل ثبات و پایداری جامعه و نظام اسلامی

وحدت عامل ثبات و پایداری جامعه و نظام اسلامی

دوشنبه ۷ دى ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۴۸:۰۹
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان در جمع بانوان فرهیخته شیعه و سنی شهر بندرترکمن گفت: زنان ما عامل آرامش در جامعه و خانواده هستند. به فرمایش حضرت امام(ره) از دامن زن مرد به معراج می رود.

حجت الاسلام و المسلمین ولی نژاد در این مراسم که در مدرسه علمیه خواهران فاطمه الزهراء(س) برگزار شد با اشاره به چند اصل اسلامی افزود: از شاخصه های زندگی سالم و ساده "باورمندی" و معتقد بودن به باورهای دینی است که موفقیت روز افزون ملت را در پی دارد.

وی خاطرنشان کرد: صبر هنگام سختی، شاکر بودن در برابر نعمت ها و قانع بودن نسبت به داشته ها، طبق فرمایش امام صادق(ع) سه ویژگی انسان هایی است که باور دینی دارند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان با بیان این که امانت دار خانه و خانواده بودن هنر انسان است، ابراز داشت: از جمله امانت های دیگر مراقبت از آبروی دیگران است و این را باید در جامعه تعلیم دهیم. عفو و بخشش و رافت باید در کانون خانواده موج بزند . جامعه بدون قانون و خانه با وجود قانون دوام نخواهد داشت.

حجت الاسلام ولی نژاد وحدت را عامل ثبات و پایداری جامعه و نظام اسلامی دانست و گفت: این ثبات و پایداری نباید با جابجایی وظایف از هم بپاشد. در کانون خانواده مرد و زن هر یک نیاز به محبت دارند. اگر در خانواده قانون اجراء گردد، این ماَمن گرم از هم می پاشد و بالعکس جامعه محیطی است که با اجراء قانون و ضوابط استحکام پیدا می کند اگر در آن محبت پیاده گردد هرج و مرج می شود.