کد مطلب: 22593 تعداد بازدید: ۲۶۵

انسانیت و دوست داشتن خدا هدف مهم هر زندگی و نهایت سعادت و پیشرفت است

انسانیت و دوست داشتن خدا هدف مهم هر زندگی و نهایت سعادت و پیشرفت است

پنجشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۱۶:۰۸
نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان در دیدار با شماری از دانشجویان استان و طلاب این مدرسه گفت: باید فضای نقد برای جوانان باز باشد منتهی آزادی بیان را باید در چهارچوب قانون و شرایط خاص لحاظ نمود

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی با تاکید بر این که باید به جوان اجازه داد تا حرف خود را بیان نماید اظهار کرد: باید فضای نقد برای جوانان باز باشد منتهی آزادی بیان را باید در چهارچوب قانون و شرایط خاص لحاظ نمود که این مهم مورد تاکید و توصیه مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) نیز می باشد.

وی در پاسخ به سوال دانشجویان در باب ضرورت وجود احزاب بیان داشت: فعالیت احزاب برای کشور مهم است به طوری که ریشه قرآنی دارد. زیرا خداوند توصیه کرده است که برای اقدامات مهم، حاکمیت شورایی تصمیم گیری کند و این موضوع بدون احزاب ممکن نیست.

نماینده ولی فقیه در استان تصریح کرد: وقتی قرار باشد رهبر یک جامعه با افراد آن مشورت کند، نیاز است نماینده هر تفکر حضور داشته باشند و بهترین کار تشکیل احزاب است.

آیت الله نورمفیدی با تاکید بر این که من یک اصولگرای اصلاح طلب هستم، خاطرنشان کرد: اصولگرایی یعنی پشتیبان ولایت بودن و در عین حال اصلاح طلب کسی است که با رعایت اصول به دنبال حل مشکلات و معایب باشد.

وی با بیان این که حل مشکلات کشور و رسیدن به چشم انداز تعیین شده با شعار محقق نمی شود، اظهار کرد: پیشرفت کشور بدون توجه به تولید محقق نمی شود و همه مسئولان باید دغدغه تولید داشته باشند. نگاه تولید نباید فقط به داخل کشور باشد.

امام جمعه گرگان ادامه داد: چین از جمله کشورهایی است که علاوه بر تامین نیازهای داخلی به تمام کشورهای دنیا نیز صادرات می کند. تولید ما باید قابل رقابت در دنیا باشد. زیرا الان جنگ نرمی در دنیا برای تولید شکل گرفته و همه به دنبال فروش جنس ارزان، با کیفیت و زیبا هستند.

آیت الله نورمفیدی افزود: پیشرفت توسط انسان های توسعه یافته ایجاد می شود و نمونه آن ها را می توان انقلاب اسلامی دانست که توسط آگاهان جامعه ایجاد شد.

وی ابراز داشت: انسانیت و دوست داشتن خدا هدف مهم هر زندگی و نهایت سعادت و پیشرفت است. عشق و محبت خدا ورای همه نیازهای دنیوی  است.

وی در پایان خاطر نشان کرد : فضای مجازی آسیب زیادی به فرهنگ ما زده و باید برای آن راه حلی یافت.