کد مطلب: 22592 تعداد بازدید: ۲۴۲

نشستی اخلاقی تربیتی

نشستی اخلاقی تربیتی

پنجشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۱۳:۴۰
نشستی اخلاقی تربیتی با حضور رقیه خواجه مدرس حوزه در جمع طلاب موسسه آموزش عالی حوزوی و مدرسه علمیه الزهراء(س) گرگان و عموم بانوان شهر برگزار شد

خواجه گفت:معرفت یافتن به درگاه ائمه اطهار(ع) و شناخت شخصیت آن‌ها امری ضروری است. از الطاف خداوند به انسان این است که ما را از حضور معصوم بهره مند ساخته است. لذا ما در برابر این مسئله وظیفه داریم که نسبت به شخصیت و جایگاه آن‌ها آگاهی پیدا نموده و نسبت به آنان معرفت یابیم.

وی اظهار کرد:زندگی اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام) راهنمای بسیار روشنی است برای کسانی که بخواهند به بهترین حیات دنیوی و اخروی دست یابند.

مدرس حوزه بیان داشت:در روایت است که"هرکس هرچه را دوست داشته باشد، در آخرت با آن محشور می شود".علت این که انسان همواره با چیزهائی محشور می شود که به آنها عشق می ورزد، و علاقمند است این است که عشق و علاقه نسبت به یک چیز، آن را در مرحله غایت و هدف انسان قرار می دهد.

خواجه ادامه داد: علاقمندی و عشق ورزی انسان به فرد یا چیزی، سبب می شود که روح و واقعیت انسان مبدل به آن فرد یا چیز بشود. لذا اگر محبت و ارادت ما نسبت به ائمه اطهار(ع) باشد، قطعاً اثر مطلوب را در محب می گذارد و موجب سعادت اخروی  خواهد شد. منتهی توجه به این امر بسیار حائز اهمیت است که محبت باید تبعیت و اطاعت به دنبال داشته باشد تا منشا اثر شود.

وی در پایان به بیان حکایاتی در خصوص فضایل و ویژگی ائمه اطهار(ع) بیان نمود.