کد مطلب: 22590 تعداد بازدید: ۲۶۱

بصيرت و آگاهی موجب تشخیص مسير صحيح انسان می شود

بصيرت و آگاهی موجب تشخیص مسير صحيح انسان می شود

پنجشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۰۳:۰۵
جلسه پرسش و پاسخ مدیر و معاون آموزش مدرسه علمیه الزهراء(س) گرگان با طلاب سطح دو برگزار شد.

مریم بیگم میرکریمی مدیر این مدرسه بیان داشت: ماه "ربیع‌الاول" همانگونه که از اسم آن پیداست بهار ماه‌هاست، ماهی که آثار رحمت خداوند هویداست و ذخایر برکات خداوند بر زمین فرود آمده است، زیرا میلاد رسول خدا(ص) در این ماه است.

وی با استناد به آیه 108 یوسف بیان داشت: بصيرت و آگاهی از جمله عواملی  است که موجب می شود انسان مسير صحيح را بدرستی تشخيص دهد و گرفتار گمراهی و انحراف نشود. با شناخت و بصيرت می توان مسير صحيح را از مسير نادرست بازشناخت.

مدیر این مدرسه خطاب به طلاب تأکید کرد: شما طلاب علوم دینی باید پیش از ورود به طلبگی بصیرت و بینش لازم را برای این حرکت مقدس کسب کنید تا بتوانید سختی های مسیر را بخوبی طی نموده و در طول مسیر از هدف باز نمانید.

میرکریمی افزود: در روایتی از امیر مومنان علی(ع) وارد است که می فرمایند :" إِنَّ لِلْقُلُوبِ إِقْبَالاً وَ إِدْبَاراً..." قلب انسان گاهی کشش عجیبی دارد به انجام کارهای نیک و گاهی نیز این کشش قلبی وجود ندارد. هرگاه این کشش برایتان ایجاد شد، به سمت انجام کار بروید و آن را انجام دهید. این کشش با شناخت جایگاه و اهمیت مسیر برای انسان ممکن و میسر خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: اگر کشش و عشق قلبی به مسیر طلبگی برایتان ایجاد شود در مسیر آموختن تعالیم دینی از هیچ کوششی دریغ نمی شود و تمام هم و غمتان استفاده از فرصت های این راه عظیم خواهد بود.