کد مطلب: 22589 تعداد بازدید: ۲۴۹

محبت اهل بیت مقدمه ای برای رسیدن به خداست

محبت اهل بیت مقدمه ای برای رسیدن به خداست

پنجشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۲:۱۹
نشست تربیتی با حضور زهرا نجفی نژاد مشاور و مدرس مؤسسه آموزش عالی حوزوی و مدرسه علمیه الزهراء(س) در جمع طلاب و عموم بانوان برگزار شد.

نجفی نژاد با استناد به روایاتی پیرامون اهمیت و فضیلت نماز اول وقت بیان داشت: نماز و سایر عبادات در روند تکامل انسان بسیار تاثیر دارد به طوری که هدف از خلقت تکامل روح است نه جسم. لذا این روح است که اگر تغذیه معنوی بجا و مطلوب شود روز به روز رشد نموده و انسان را به فلاح و رستگاری می رساند.

وی ادامه داد: عشق و اطاعت به اهل بیت(ع) مورد تاکید آیات و روایات است به طوری که با عشق به ائمه اطهار(ع) است که عشق به خداوند ایجاد می شود. در واقع محبت اهل بیت مقدمه ای است برای رسیدن به خدا و وصول به خداوند، رسیدن به کمالات است.

مدرس حوزه خاطرنشان کرد: از جمله راه های رسیدن به کمال، خوش اخلاقی با اهل خانه و اطرافیان، اطاعت از همسر،رعایت حقوق خانواده، پرهیز از دروغ و تهمت و ...می باشد.

نجفی نژاد تبعیت از اهل بیت را تبعیت از قرآن اعلام کرد و گفت: هرچه عشق و محبت ما نسبت به اولیا و انبیای الهی بیشتر باشد، به تناسب آن باید تبعیت و اطاعت به دنبال داشته باشد. وإلاّ صرف ادعای علاقه و محبت به آنان بدون حرکت در مسیر و سبک الهی هیچ فایده ای به همراه ندارد.

وی عنوان کرد: از جمله آثار محبت و عشق به ائمه(ع)، محشور شدن با آنان در قیامت، افزایش درجات کمال، وصول به زیباترین نیکی ها، رسیدن به بالاترین مقام بهشت، چشم روشنی در هنگام مرگ، دادرسی اهل بیت(ع) و قبولی افعال را می توان نام برد.