کد مطلب: 22588 تعداد بازدید: ۲۳۸

تلاش علمی مضاعف و مجهز شدن به سلاح علمِ روز از جمله وظایف طلاب علوم دینی است

تلاش علمی مضاعف و مجهز شدن به سلاح علمِ روز از جمله وظایف طلاب علوم دینی است

پنجشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۳۰:۰۰
نشست علمی با حضور حجه الاسلام و المسلمین حاج آقا حسینی قمی کارشناس برنامه سمت خدا و مدرس حوزه در جمع طلاب موسسه آموزش عالی حوزوی و مدرسه علمیه الزهراء(س) گرگان برگزار شد.

حجت الاسلام حسینی قمی با تاکید بر لزوم تلاش علمی گسترده طلاب بیان داشت: امروزه نیاز جامعه به معارف دین بسیار زیاد و در مقابل اطلاعات ما اندک است. در این راستا تلاش علمی مضاعف و مجهز شدن به سلاح علمِ روز از جمله وظایف طلاب علوم دینی است.

وی افزود: امروز با گسترش فضاهای مجازی، پراکندگی شبهات از شرق به غرب عالم بسیار سریع انجام می پذیرد. لذا باید آمادگی لازم و کافی در جهت پاسخگویی به این شبهات داشته باشیم و این مهم جز در پرتو تلاش و کوشش علمی مستمر و مطلوب ممکن نخواهد بود.

کارشناس برنامه سمت خدا ادامه داد:کم نبوده و نیستند مردان و زنانی که با تلاش علمی و مستمر خود توانستند به درجه اجتهاد و فقاهت دست یابند که از جمله آنها علامه طباطبایی و استاد شهید مطهری و نیز بانو مجتهده امین بودند.

وی خطاب به طلاب بر لزوم تاسی و الگوپذیری در مسیر علم و عمل تأکید کرد و گفت: در احوالات علامه طباطبایی وارد است که به علت مطالعات زیاد و مستمر پزشک ایشان را از مطالعه منع نمودند و نیز استاد مطهری که در طول عمر 58 ساله خود 80 اثر بر خود برجای گذاشت.

حجت الإسلام حسینی قمی ادامه داد: همچنین بانو مجتهده امین با داشتن استعداد سرشار و تلاش شبانه روزی و اراده استوار و بردباری بسیار در برابر شداید و مشکلات، پس از سال ها تحصیل و پشت کارِ مداوم مفتخر به دریافت اجازه اجتهاد از سوی آیت الله حائری شد.

مدرس حوزه تصریح کرد: طلابی که امروز برای تحصیل دروس حوزوی وارد صحنه علم آموزی شده اند باید رسالت خود را جدی بگیرند و بدانند راه پرافتخاری را انتخاب کرده اند و با تلاش شبانه روی و عزت نفس باید تا پایان این مسیر را ادامه دهند.