کد مطلب: 22582 تعداد بازدید: ۲۱۰

مراسم سوگواری شهادت امام حسن عسگری

مراسم سوگواری شهادت امام حسن عسگری

شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۵۳:۱۷
مراسم سوگواری شهادت امام حسن عسگری(ع) با حضور حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر عباس آبادی معاون آموزش مدرسه علمیه امام صادق(ع) انبارالوم در مدرسه علمیه صدیقه طاهره(س) این شهرستان برگزار گردید.

حجت الإسلام عباس آبادی گفت:وجود مقدس امام حسن عسگری(ع) در زمان عمر خود با سه خلیفه عباسی همراه بود. عباسیان انسان هایی عیاش بودند. از بین آنان، معتدی با اینکه به مردم راحت می گرفت و اهل عبادت بود، اما اولین کسی بود که امام حسن عسگری(ع) را زندانی کرد.

وی با بیان اینکه عباسیان از قدرت پیدا کردن شیعه می ترسیدند، افزود: توجه کنید که امام(ع) در مقابل آنان شیعیان را به راه راست هدایت می کند. و آنان با مشاهده و پیشرفت شیعیان به امام حسن عسگری(ع) فشار آوردند.

معاون آموزش مدرسه علمیه امام صادق(ع) انبارالوم اظهار کرد: یکی از دلایل مهمی که موجب شد وجود مقدس امام حسن عسگری(ع) تحت فشار قرار گیرد، حدیث پیامبر اکرم(ص) بود که فرمودند: «فرزندی از فرزندانم به دنیا می آید که جهان را پر از عدل می کند». به همین دلیل معتمد از همان اول ترسی در دلش بود که اگر امام حسن عسگری(ع)صاحب فرزند پسر شوند او را از بین ببرند.

حجت الإسلام عباس آبادی تصریح کرد: امام حسن عسگری(ع) از همان ابتدا یک سری از نوّاب را پرورش داد چرا که می دانست پسرش بعد از او در غیبت به سر خواهد برد.

وی در پایان با استناد به کلام امام حسن عسگری(ع) پنج نشانه ی مؤمن را عنوان کرد: انگشتر به دست راست کردن، بلند گفتن بسم الله الرحمن الرحیم در نماز، پیشانی بر خاک گذاشتن، قرائت زیارت اربعین و پنجمین مورد خواندن 61 رکعت نماز