کد مطلب: 22542 تعداد بازدید: ۱۰۳

نشستی با موضوع محوریت هفته وحدت حوزه و دانشگاه

نشستی با موضوع محوریت هفته وحدت حوزه و دانشگاه

شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۱۶:۰۲
خدیجه قانعی زارع مدیر مدرسه علمیه فاطمه الزهراء(س) بندرترکمن از برگزاری نشستی با محوریت هفته وحدت حوزه و دانشگاه در جمع طلاب این مدرسه خبر داد.

قانعی زارع گفت: این نشست در حاشیه اردوی علمی فرهنگی دو روزه به پهنه کلا ساری انجام گرفت. و ام لیلا کشیری به بیان سخنان خود در راستای وحدت حوزه و دانشگاه پرداخت.

ام لیلا کشیری با بیان اینکه حوزه و دانشگاه دو رکن از ارکان بسیار مهم انقلاب اسلامی است، گفت: حوزه و دانشگاه به منزله دو بالی اند که می توانند ایران را در مسیر تعالی و رشد مادی و معنوی حرکت دهند.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری(مدظله العالی) بیان کرد: وحدت حوزه و دانشگاه کمرنگ شده است و باید آن را بیابیم تا مجموعه نظام آموزشی، علمی و فرهنگی کشور به عنوان پیکر واحد در راستای مصالح عالیه اسلامی قرار گیرد.  

کشیری افزود: وحدت حوزه و دانشگاه از آرمان های امام راحل بوده است.حوزه و دانشگاه به عنوان دو مرکز عظیم علمی هر کدام در جهت پیشبرد اهداف اساسی خویش به یکدیگر نیازمندند.

وی تاکید کرد:امروزه سبک و روش دشمنان در غربزدگی و شرقزدگی  دانشگاه ها را نشانه گرفته است. و با منزوی کردن امور روحانیون سخت مشغول  هستند. حال آن کهاین دو مجموعه می تواند با همدلی جهت شکوفایی و بالندگی انقلاب و رویارویی با توطئه های دشمنان در کنار هم قرار گیرند و بدخواهان را برای همیشه مأنوس کنند.