کد مطلب: 22535 تعداد بازدید: ۲۳۱

نشستی با موضوع تبیین و روشنگری و پاسخگویی به ابهامات در حوزه ی اقتصاد مقاومتی

نشستی با موضوع تبیین و روشنگری و پاسخگویی به ابهامات در حوزه ی اقتصاد مقاومتی

یکشنبه ۶ دى ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۵۶:۵۱
مدرسه علمیه سعدیه رامیان نشستی را با موضوع تبیین و روشنگری و پاسخگویی به ابهامات در حوزه ی اقتصاد مقاومتی با حضور حجت الاسلام والمسلمین حسین طاهری امام جمعه و موسس این مدرسه برگزار نمود

حجت الاسلام طاهری با بیان این که واژه اقتصاد مقاومتی اولین بار توسط مقام معظم رهبری مطرح گردید، گفت: تعریف جامع و کامل آن نیز توسط خود ایشان بیان شد که فرمودند: «اقتصاد مقاومتی یعنی آن اقتصادی که در شرایط فشار، در شرایط تحریم، در شرایط دشمنی ها و خصومت شدید می تواند تعیین کننده رشد و شکوفایی کشور باشد».

وی تصریح کرد: برای اقتصاد مقاومتی می توان ارکان متعددی را برشمرد که از جمله مقاوم بودن اقتصاد می باشد. در این راستا، وظیفه ما این است که سعی کنیم کشور را در مقابل دشمن غیر قابل نفوذ و غیر قابل تاثیر و مستحکم نمائیم. اقتصاد را به گونه ای مقاوم نموده تا بتواند در معرض توطئه ی دشمن مقاومت کند.

امام جمعه رامیان رکن دیگر اقتصاد مقاومتی را مدیریت در مصرف عنوان کرد و اظهار داشت: مصرف باید مدیریت شود. چون اسراف و زیاده روی مسئله مهمی است که در کشور ما مطرح است.

حجت الإسلام طاهری تصریح کرد: از طریق فرهنگ سازی و اقدام عملی می توان مدیریت در مصرف را اداره کرد. مسئولیت بیشتر فرهنگ سازی نیز از وظایف صدا و سیما و در قدم های بعدی دستگاه های دیگر می باشد.

وی افزود: در عرصه ی اقدام عملی نیز اهمیت و توجه دادن دستگاه های دولتی و غیردولتی و هم آحاد مردم و خانواده ها به استفاده از  تولیدات داخلی از اهمیت خاصی برخوردار می باشد.

 مؤسس این مدرسه توجه به این مسئله و پرهیز از اسراف و تعادل در مصرف را در مقابل دشمن، جهاد و یک حرکت جهادی برشمرد.