کد مطلب: 22530 تعداد بازدید: ۲۶۹

نشستی با موضوع مراتب کمال انسان در شهرستان رامیان

نشستی با موضوع مراتب کمال انسان در شهرستان رامیان

شنبه ۵ دى ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۳۶:۵۷
مدرسه علمیه سعدیه رامیان ‏نشستی را با موضوع مراتب کمال انسان با حضور حجت الاسلام والمسلمین حسین طاهری امام جمعه این شهرستان برگزار نمود.

حجت الاسلام طاهری در جمع طلاب و اساتید این مدرسه گفت: خداوند خلق نکرد انسانها را الّا این که انسانها عارف شوند. وقتی عارف شدند، عابد می شوند. وقتی انسان عابد شود بی نیاز می گردد.

وی بیان داشت: هر یک از موجودات دنیا دارای مراتب کمالی خاصی هستند که به سمت آن در حرکتند. به طور مثال مراتب کمالی زنبور عسل رشد ونموتغذیه و تولید عسل می باشد.و مراتب کمالی انسان رسیدن به شناخت معبود و در نهایت رسیدن به درجه عبودیت می باشد.

امام جمعه رامیان در تبیین مراتب  کمال انسان اظهار داشت: انسان همواره مورد عنایت و لطف الهی بوده است. زیرا خداوند تمام عالم را برای رسیدن انسان به کمال مطلوب خلق کرده است. همچنین اورا جانشین و خلیفه خود در زمین معرفی کرده و از پایین ترین درجه ی انسانیت به بالاترین مقام عبودیت می رساند.

حجت الإسلام طاهری با بیان اینکه ظرفیتهای انسان در جهت رشد و کمال است، عنوان کرد: انسان برای رسیدن به کمال سه مرتبه دارد؛ مرتبه اول  جهل(ابتدای تولد) مرتبه دوم تکبر و مرتبه سوم تواضع می باشد‏‏ که می تواند از طریق تواضع و اطاعت به بندگی رسیده و زندگی سعادتمندانه داشته باشد.