کد مطلب: 22529 تعداد بازدید: ۱۲۸

«نقش فرهیختگان و مراکز فرهنگی دینی در تعمیق وحدت جامعه اسلامی

«نقش فرهیختگان و مراکز فرهنگی دینی در تعمیق وحدت جامعه اسلامی

شنبه ۵ دى ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۳۱:۳۶
مدرسه علمیه خواهران فاطمه الزهراء(س) بندرترکمن به مناسبت آغاز هفته وحدت نشستی را با موضوع «نقش فرهیختگان و مراکز فرهنگی دینی در تعمیق وحدت جامعه اسلامی» با حضور بانوان فرهیخته شیعه و سنی این شهرستان، مدیر کل تبلیغات اسلامی استان و رئیس اداره تبلیغات اسلامی بندرترکمن برگزار کرد.

حجت الاسلام و المسلمین کوهستانی رئیس اداره تبلیغات اسلامی بیان داشت: خونریزی کثیر در جهان اسلام و مذهب تشیع با برنامه ریزیو نیرنگ استکبار و صهیونیست توسط ملل اسلامی انجام می شود.

وی بزرگترین آرزوی جامعه اسلامی را وحدت معرفی کرد و گفت:نماد جامعه اسلامی ایران"وحدت" است. هر چه وصالت جوامع اسلامی بیشتر باشد، تداوم اسلام خصوصا نظام اسلامی ایران پایدارتر و مستحکم تر خواهد بود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی افزود: استکبار برای تخریب شخصیت پیامبر و نظام اسلامی، سرمایه گذاری می کند. زیرا پیامبر(ص) کاملترین الگو و اسوه حسنه است حتی در مسیحیت نیز پیامبر(ص) را یک الگو و شخصیت والا یاد می کنند.

حجت الإسلام کوهستانی با بیان اینکه وحدت، سرمایه و مایه آرامش و آسایش جوامع اسلامی است، اظهار داشت: وحدت مظهر و منشأ تحقق آمال بشریت است. زن مربی انسان است. از این رو می طلبد که حضور زنان جامعه به گونه ای باشد که اسلام آن را پسندیده باشد. زیرا عمده برنامه های شبکه های اجتماعی بر عفت و تجارت زن تنظیم شده است.