کد مطلب: 22520 تعداد بازدید: ۲۵۵

رگزاری دوره آموزشی مهدویت در شهرستان فاضل آباد

برگزاری دوره آموزشی مهدویت در شهرستان فاضل آباد

یکشنبه ۶ دى ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۴۳:۱۹
دوره آموزشی مهدویت در جمع طلاب مدرسه علمیه خاتم الأوصیاء(عج) این شهرستان برگزار شد .

طیبه تجری مبلغ و استاد این مدرسه علمیه در دوره آموزشی فرهنگی مهدویت با هدف آشنایی طلاب و آمادگی آنانپیرامون آمادگی ظهور امام زمان(عج) در جمع طلاب این مدرسه سخن گفت.

وی احساس نیاز را شرطی برای درک دوران ظهور معرفی کرد و گفت: نابسامانی های آخر الزمان، گمراهی و جهالت مردم زمانه، جنایت ها و کشتار مظلومان، وقایع شرم آوری مثل فاجعه ی منا، مظلومیت مردم فلسطین و یمن و سوریه و... همه باعث ناراحتی امام زمان(عج) می شود.

این استاد حوزه ابراز داشت: منتظران امام باید سعی کنند احساس نیاز به امام عصر را در وجود خویش تقویت کنند. ما باید باور داشته باشیم رفتارهای ناشایست، مانند جنگ با امام مهدی(عج) است.

تجری افزود: اولین کلید نورانی که به تقویت ارتباط ما با حضرت کمک می کند، معجزه تلقین است. به این معنی که تمام زندگی ما رنگ و بوی صاحب الزمان بگیرد و هر لحظه امام را در کنار خود حاضر ببینیم.

وی ضمن اشاره به اهمیت نماز تصریح کرد: این بندگی عاشقانه مختص اوقات پنج گانه نماز نیست بلکه دائمی است و انسان باید هر لحظه رفتار خود را با انتظارات مولا صاحب الزمان(عج) تطبیق دهد و اینجاست که انسان دائما خود را در حال نماز خواهد دید.

این مبلغ فعال حوزه اسم بقیه الله را همان اسم اعظم  دانست و خاطرنشان کرد: تبلیغ و ترویج یاد و نام امام عصر(عج) جزء وظایف شیعیان در عصر غیبت است. همچنین یکی دیگر از کلیدهای نورانی که مارا به اماممان می رساند، زنده نگاه داشتن یاد امام زمان(عج) در محافل و مجامع و هم چنین ترویج معارف ایشان است.

تجری تأکید کرد: سعی کنیم معارف مهدوی را یاد بگیریم و آنها را با بیانی شیوا و دلنشین به دیگران برسانیم و به خود و مردم یادآوری کنیم که نگاه امام زمان (عج) به عمل ماست.

وی از نماز شب به عنوان با فضیلت ترین نمازهای مستحب یاد کرد و بیان داشت: شب زنده داری موجب رسیدن به خدا می شود و خواندن نماز شب بهترین کاری است که مومن می تواند در طول شب انجام دهد. چرا که نماز شب انسان را از گناه باز می دارد، خشم پروردگار را خاموش می نماید و سوزش آتش را در روز قیامت از انسان دفع می کند.

استاد حوزه در پایان گفت: شهدای عزیز نیز با نماز شب خود را به امام زمان(عج) نزدیک کردند و عزیز خدا شدند.