کد مطلب: 22467 تعداد بازدید: ۲۵۲

انم سالاری مشاور و کارشناس دینی در مدرسه علمیه خاتم الاوصیاء(عج) فاضل آباد گفت:

تربیت کودک یک تکلیف شرعی برای والدین می باشد و فرزندان آینه ی تمام نمای والدین می باشند

پنجشنبه ۳ دى ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۲۰:۵۵
جلسه ای با عنوان تربیت دینی کودکان با حضور خانم سالاری مشاور و کارشناس دینی در مدرسه علمیه خاتم الاوصیاء(عج) فاضل آباد برگزار شد.

سالاری بیان کرد: کودکان فطرتا پاک هستند. اگر کودکی منحرف شود مقصر اصلی والدین کودک می باشد. پس لازم است که دختران و پسران قبل از ازدواج مسائل مربوط به تربیت کودکان را فرا گیرند.

وی افزود: یکی از ارکان مهم سعادت انسان تربیت می باشد (بخصوص تربیت در دوران کودکی). علاوه بر اینکه تربیت کودک یک وظیفه و مسئولیت انسانی برای والدین می باشد. بلکه یک تکلیف شرعی برای آنان است.

این کارشناس دینی با بیان کلامی از پیامبر(ص) «فرزندان خود را مورد تکریم و احترام قرار دهید تا خداوند شما را مورد رحمت قرار دهد»، به تشریح5 گام مهم برای تربیت دینی فرزندان پرداخت.

سالاری گام اول برای تربیت کودکان را اصلاح والدین عنوان کرد و گفت: والدین باید قبل از تربیت کودک به اصلاح رفتار و اخلاق خود بپردازند. زیرا فرزندان آیینه تمام نمای والدین خود می باشند.

وی محیط، احترام متقابل پدر و مادر به یکدیگر و تبعیض بین فرزندان را گام های بعدی تربیت کودکان معرفی کرد و گفت: این تفاوت و تبعیض باعث تحریک کودکان شده و حس حسادت آنها را بر می انگیزد.

مشاور حوزه در راستای گام پنجم و پاسخ گویی به سوالات کودکان تصریح کرد: باید به سوالات کودکان درست و به تناسب درک و فهم آنان پاسخ داد و در جواب سوالات آنان دروغ نگفت. زیرا آثار سوئی به همراه خواهد داشت.