کد مطلب: 22362 تعداد بازدید: ۲۷۸

برگزاری کارگاه مهارتی تشکل های پژوهشی در استان

برگزاری کارگاه مهارتی تشکل های پژوهشی در استان

دوشنبه ۹ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۴۵:۲۲
معاونت پژوهش حوزه علمیه خواهران استان نشست تخصصی مدیران تشکل های پژوهشی و اعضاء فعال آن اعم از کانون ها، انجمن و هسته ها را با حضور آقای هراتیان رئیس اداره توسعه فعالیت های پژوهشی حوزه های علمیه خواهران کشور در گرگان برگزار کرد.

هراتیان ضمن بیان فرمایشاتی از مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) در راستای اهمیت پژوهش گفت: حوزه ها باید به انتظارات و فرمایشات مقام معظم رهبری توجه کنند که چه انتظاری از حوزه دارند. بخصوص در زمینه پژوهش.

وی افزود: اگر پژوهش و تحقیق نبود، اصلا نظام آموزشی وجود نداشت. در صورتی که اگر نظام آموزشی بخواهد باقی بماند و نظام رقیبی باشد، باید پژوهش ادامه داشته باشد.

رئیس اداره توسعه فعالیت های پژوهشی حوزه های علمیه خواهران کشور تصریح کرد: به یُمن تلاش پژوهشگران منابعی بوجود آمده است. شاخص رشد یا عقب ماندگی هر مجموعه آموزشی و تحقیقی به چگونگی آن برمی گردد.

هراتیان با بیان این که رتبه های علمی کشورها به میزان پژوهش آنها برمی گردد نه به تعداد و آمار، افزود: درس های شما مقدمه است برای این که به ذی المقدمه و هدفتان برسید. زیرا هر مقدمه ای نیاز به ذی المقدمه دارد.

وی تأکید کرد: طلاب حوزه های علمیه چه خواهران و چه برادران باید خود را باور کنند و به عنوان یک سرباز از تمام توان خود برای خدمتگزاری استفاده کنند. زیرا با کمی تأمل در اطراف و پیرامون خود شاهد تحولات گام به گام در فرهنگ جامعه هستیم. از جمله در شیوه و سبک مراودات و پوشش... .

رئیس اداره توسعه فعالیت های پژوهشی حوزه های علمیه خواهران کشور خاطرنشان کرد: آگاهی بخشی به اقشار مختلف جامعه به عهده طلاب است که باید با تحقیق و پژوهش چه میدانی و چه کتابخانه ای و یا تلفیقی به این امر مهم توجه داشته باشند