کد مطلب: 22152 تعداد بازدید: ۲۴۵

برگزاری اخلاق عمومی با عنوان «سبک زندگی منتظر» در مدرسه علمیه صدیقه طاهره(س) انبارالوم

برگزاری اخلاق عمومی با عنوان «سبک زندگی منتظر» در مدرسه علمیه صدیقه طاهره(س) انبارالوم

چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۴۸:۳۰
جلسه اخلاق عمومی با عنوان «سبک زندگی منتظر» با حضور امام جمعه شهر انبارالوم در مدرسه علمیه صدیقه طاهره(س) این شهر برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین محمد شیخی با اشاره به کلامی از امام حسین(ع) "از گناهان کوچک بپرهیزید که بخشیده نمی شوند"گفت: ما که خود را از پیروان ائمه معصومین(علیهم السلام) می دانیم نباید گناه خود را کوچک شماریم. فرقی نمی کند گناه کوچک باشد یا بزرگ. باید از آن استغفار کرد، استغفار واقعی و از صمیم قلب.

وی ادامه داد: گناه نباید کوچک شمرده شود. زیرا کم کم جمع شده و کوله باری از گناه را پدید می آورد. در زندگی روز مره خود سعی کنید که گناه نکنید همین امر باعث می شود که خود به خود از گناه و محافل و مجالس گناه آلود دوری کنید.

امام جمعه انبارالوم تأکید کرد: سعی کنید بعد از هر نماز واجبی هفتاد مرتبه استغفار کنید. شرط استغفار هم این است که تصمیم بگیری دیگر آن گناه را انجام ندهی. بنابراین

حجت الاسلام شیخی در پایان گفت: بنابر فرموده معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره) عالم محضر خداست در محضر خدا معصیت نکنید این جمله بسیار پرمعناست. امیدوارم همه ما این جمله را مد نظر خود داشته باشیم که خداوند همه جا حاضر و ناظر بر اعمال ماست. پس کار ی نکنیم که فردای قیامت با کوله باری از گناه نزد خدا حاضر شویم