کد مطلب: 21925 تعداد بازدید: ۲۵۲

برگزاری مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان در مدرسه علمیه سعدیه رامیان

برگزاری مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان در مدرسه علمیه سعدیه رامیان

پنجشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۴۳:۰۳
مراسم سوگواری امام حسین(ع) با حضور امام جمعه شهرستان رامیان در جمع طلاب و اساتید این مدرسه برگزار شد.

حجه الاسلام و المسلمین حسین طاهری گفت: برخی نام ها و اسم ها با شخصیت هایشان یکی شده و ذکر و یاد آنان برای انسان ها تبدیل به نماد های خوبی و بدی شده است.

وی با بیان این مطلب اذعان داشت: یزید از جمله این اشخاص می باشد. اگر چه اسم یزید اسم بدی نیست ولی تبادر اسم او در اذهان افراد بیانگر بی دینی، فسق و فجور و بی رحمی می باشد. در مقابل اسم هایی مانند یوسف و نام اعظم پیامبر اسلام(ص) بیانگر تقوی و پاکدامنی‏ و خوشرویی و زیبایی می باشد. وجود آنان نیز مظهر عشق به خدا، مردم و لطف و عنایت به دشمنانشان می باشد.

امام جمعه رامیان همچنین در بیان صفات پیامبر گرامی اسلام(ص) به داستان زخمی شدن پیامبر و شکستن دندان آن حضرت در جنگ احد که عده ای خواستار نفرین دشمنان از حضرت شدند، اشاره کرد و افزود: رسول گرامی اسلام با بیان اینکه «من هدایتگر مردم هستم نه لعن کننده» نهایت رحمت و مهربانی خویش را حتی به دشمنان خود نشان دادند.

حجه الاسلام طاهری در ادامه با بیان اینکه شهادت مظلومانه حضرت رقیه(س) بزرگ ترین سند مظلومیت اهل بیت بعد از واقعه کربلا بود، اذعان داشت: نام امام حسین(ع) نیز تمام خوبی ها، گذشت، ایثار و عبودیت را به ذهن انسان متبادر می کند.

وی در ادامه با اشاره به حدیث پیامبر(ص) که می فرماید: (هر جا ذکر خدا و اهل بیت باشد آنجا باغ بهشت است) افزود: یکی از نعمت های بزرگ الهی برای طلاب حضور در حوزه های علمیه می باشد که با نام اهل بیت عجین شده و باید طلاب قدر خود و لحظه لحظه های حضور در این مکان مقدس را بدانند.