کد مطلب: 21922 تعداد بازدید: ۳۲۳

برگزاری نشست جنبش نرم افزاری در مدرسه علمیه کوثر علی آباد کتول

برگزاری نشست جنبش نرم افزاری در مدرسه علمیه کوثر علی آباد کتول

پنجشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۱۵:۲۲
نشست جنبش نرم افزاری با موضوع «امنیت اجتماعی» با حضور محسن بهداروندی مشاور امنیت سازمان اطلاعات در مدرسه علمیه کوثر علی آباد کتول برگزار شد.

بهداروندی با بیان این که فعالیت 7 ساله شبکه های مجازی بیشترین آسیب را در اجتماع بوجود آورده اند، گفت: برای جلوگیری از شنود اطلاعاتی باید آمادگی در زمینه رمزنگاری اطلاعات هر برنامه کسب کرد. زیرا هر مطلب تا به دست مخاطب برسد از چند مسیر عبور می کند.

وی از مزیت های شبکه های ارتباط که ارکان تمدن بشری است را ارزان قیمت بودن، رشد ضریب هوشی به دلیل تحلیل اطلاعات و آزادی بیان بدون نگرانی از خطر جانی یاد کرد.

مشاور امنیت سازمان اطلاعات ضمن نام بردن از مضرات این شبکه ها به راه حل های آنان نیز اشاره کرد و افزود: اولین خطر این شبکه ها، فضای شخصی کاربران است که به سادگی در اختیار دیگران قرار می دهند. دومین خطر آن نيز اتلاف وقت است که موجب اعتیاد می شود. پس باید قبل از ورود، زمان برگشت خود را از شبکه مشخص کنیم. در حقیقت زمان استفاده از این شبکه بین 45 دقیقه تا حداکثر 3 ساعت است.

بهداروندي عنوان کرد: سومين خطر شبكه هاي مجازي مشکلات فیزیکی می باشد. اين شبكه ها باعث ضعف ماهیچه چشم و تحلیل قوا مي شود كه برای جبران آن باید بعد از هر 4 دقیقه به یک منظره دور نگاه کرد و حرکات گردشی انجام داد.

وي عنوان كرد: چهارمین خطر نیز مشکلات احساسی است که فرد به دلیل ارتباط متنی زیاد، ارتباط فیزیکی را فراموش می کند و به مرور زمان ماهیچه های صورت را نیز از دست می دهد و برای جبران باید به ازای استفاده این شبکه از ارتباط فیزیکی نیز استفاده کند.