کد مطلب: 21805 تعداد بازدید: ۲۹۵

طلاب باید در کار فرهنگی و جذب بنیه دینی، اخلاقی و آموزشی افراد حریص باشند

طلاب باید در کار فرهنگی و جذب بنیه دینی، اخلاقی و آموزشی افراد حریص باشند

یکشنبه ۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۰۹:۲۶
امام جمعه شهر انبارالوم در جمع مدیران حوزوی استان گلستان گفت: یکی از کارهای بزرگ شما در حوزه علمیه خواهران این است که نسلی را تربیت می کنید. این نعمت و توفیق بزرگی است که نیاز به شکر دارد و شکرش در خوب انجام دادن امورات می باشد.

حجت الإسلام والمسلمین شیخی به بیان روایتی از امام موسی کاظم(ع) به فرزندش پرداخت: «ای فرزندم! بر تو باد به اینکه مبادا خدا تو را جایی ببیند که معصیت او در آنجا انجام می گیرد و تو را نهی کرده و بر تو باد آن جایی که اطاعت خداست تو را آنجا نبیند. بر تو باد بر جدیت و کوشش...در عبادات خدا مبادا کوتاهی کنی و دوری کن از مزاحی که نور ایمان را از تو دور می کند.»  

وی با بیان این که خداوند آن طور که شایسته است عبادت نشده و حق بندگی را به جا نیاورده ایم افزود: شوخی گاهی باعث غفلت از یاد خدا و کدورت دل شده، جوانمردی را از بین می برد و ارتکاب گناه را به همراه دارد. االبته آن شوخی ای که باعث شادی دل مؤمن باشد، نهی نشده است.

امام جمعه انبار الوم بیان داشت: انسان مؤمن باید در کار، فعالیت و انجام امور دینی با نشاط باشد. روحیه و وجدان کاری داشته و از کسالت و تن پروری و اموری که باعث عقب ماندن کارها می شود، بپرهیزد.

حجت الإسلام شیخی تأکید داشت: انسان باید در ایفای مسئولیت خود جدی باشد و احساس خستگی نکند. مخصوصا مسئولیتی که امانت الهی است به بهترین وجه انجام دهد. قطعا خدا هم کمک می کند. البته تأیید و کمک خدا بستگی به میزان تلاش افراد دارد. هر چه تلاش بیشتر باشد، تأییدات الهی بیشتر است. این دو بهره انسان را هم از دنیا کم می کند هم از آخرت.

وی خاطرنشان کرد: دشمنان در رسیدن به اهداف شوم خود تلاش زیادی دارند. اگر مسئولان فرهنگی به اندازه ی دشمنان کار و تلاش کنند، نتیجه خوبی به همراه خواهد داشت.

مؤسس این مدرسه اظهار داشت: در انجام کارهای خیر باید حریص بود و تلاش کرد. همان طور که پیامبر در هدایت کردن حریص بود. ما هم در کار فرهنگی جذب بنیه دینی و اخلاقی و آموزشی و طلبه حریص باشیم.