کد مطلب: 21804 تعداد بازدید: ۲۶۹

ديدار معاون پژوهش حوزه هاي علميه خواهران كشور با نماينده ولي فقيه در استان گلستان

ديدار معاون پژوهش حوزه هاي علميه خواهران كشور با نماينده ولي فقيه در استان گلستان

شنبه ۷ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۰۴:۵۰
حجت الإسلام حصاري معاون پژوهش حوزه هاي علميه خواهران كشور به همراه اعضاء شوراي علمي پژوهشي اين استان با حضور در دفتر نماينده ولي فقيه در گرگان با ايشان ديدار كردند.

آيت الله نورمفيدي در اين ديدار گفت: مباحث تحقيق و پژوهش در گذشته به شكل امروزي وجود نداشت اما اكنون پيشرفت هاي زيادي در اين زمينه صورت گرفته است. در حال حاضر حوزه ها وارد ميدان عمل و جامعه شده اند.

وي افزود: پاسخگويي به نيازهاي جامعه از جمله مسائلي بوده كه به آن نياز داريم. چرا كه دنيا، نيازها، حرف ها و انديشه ها تغيير كرده است. فضاي جهان، ظهور فرقه هاي نوظهور، تبليغات وهابيت و...گسترش پيدا كرده است.

نماينده ولي فقيه در استان ابراز داشت: نگاه، ايده و فكر تحقيقي پژوهشي اسباب اميداوري مي باشد. اقدامات انجام شده براي خانم ها نيز اميدواركننده است تا آنان بتوانند مسائل و شبهات مربوط به خود را مستدل و از طريق تحقيق، علم و منطق پاسخ دهند. زيرا اين گونه حرف ها متكي بر فطرت بشر است. فطرت همه انسان ها در هر جايي كه باشند يكي است. حرف خدا، اسلام، پيغمبر و اهل بيت مطابق با فطرت است.

حجت الإسلام والمسلمين حصاري نيز در اين جلسه گفت: با وجود اساتيد دانشمند و فرهيخته اي كه در حوزه هاي علميه سراسر كشور از جمله استان گلستان حضور دارند، شاهد رشد و شتاب خوبي در فعاليت هاي علمي حوزه هاي علميه هستيم. امروز شاهد يك نظام منسجم و يكپارچه براي پيشبرد اهداف حوزه ها در حوزه هاي خواهران هستيم و قدم هايي را در اين زمينه برداشته ايم.

وي ادامه داد: به دنبال اين هستيم كه مواد درسي و آموزشي حوزه ها را با فعاليت هاي علمي و پژوهشي و كار و تكليف پژوهشي توأمان كنيم. تا آنچه كه طلاب فرا مي گيرند هم ماندگاري داشته باشد و هم آثار بيروني بهتري داشته باشد.

معاون پژوهش حوزه هاي علميه خواهران كشور با بيان اينكه خواهران در سال هاي اخير در سطح كشور توانسته اند به رتبه و موفقيت هاي پژوهشي بسيار خوبي دست يابند افزود: از جمله اقدامات ما در سال هاي اخير تشكيل شوراهاي علمي پژوهشي بوده كه با يك عقل جمعي و تشريك مساعي توسط اساتيد خوب شوراها، راهبري عالمانه اي بين فعاليت هاي پژوهشي طلاب شكل گرفته است.

حجت الإسلام حصاري ضمن برشمردن موفقيت هاي پژوهشي بر تشكيل مراكز پژوهشي و سازماندهي طيف زيادي از خواهران دانش آموخته تأكيد كرد و گفت: اگر اين سازماندهي در دل مراكز پژوهشي صورت نگيرد، چه بسا طلاب نتوانند در زندگي خود از اين خدمات استفاده كنند.

وي در پايان اظهار اميدواري كرد: با عنايات الهي و توجهات حضرت ولي عصر(عج) و دستگيري ها و رهنمودهاي بزرگان، بتوان به پيشرفت علمي خواهران رسيد.

در پایان این دیدار اعضاء شورای علمی پژوهشی به همراه حجت الإسلام والمسلمین حصاری در منزل شهید عباسی از اولین شهدای پنجم آذر گرگان حضور یافته و یاد و خاطره آن شهید سفر کرده را گرامی داشتند.