کد مطلب: 21783 تعداد بازدید: ۳۲۸

احمدی در جمع طلاب این مدرسه علمیه شهیده بنت الهدی گفت:

برگزاری کارگاه آموزشی خانواده

دوشنبه ۲ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۴۷:۴۷
مدرسه علمیه شهیده بنت الهدی علی آباد کتول کارگاه آموزشی خانواده را با حضور غلامرضا احمدی مشاور حوزه و دانشگاه برگزار نمود.

احمدی در جمع طلاب این مدرسه گفت: برای داشتن یک خانواده موفق و عشق محور گام اول انتخاب درست همسر است.

وی دومین گام را شناخت صحیح از ویژگی های زن و مرد معرفی کرد و افزود: زن و مرد از لحاظ روحی و روانی تفاوت هایی دارند که اگر به درستی شناخته نشود، نمی توان زندگی موفقی داشت. حتی ممکن است مشکلات و ناهنجاری هایی در خانواده ها پیدا شود.

مشاور حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه پایه ی روانی زن بر احساس و پایه ی روانی مرد بر اقتدار است، بیان داشت: مردِ مقتدر از نظر زیستی ویژگی هایی از جمله صدای بم، استخوان بندی محکم، پوست ضخیم، سرعت، شدت و جسارت دارد. در حقیقت مرد مقتدر کسی است که در خانواده امنیت و آرامش برقرار می کند.

احمدی با اشاره به آیه ای از قرآن خاطرنشان کرد: با تمام تفاوت هایی که بین زن و مرد وجود دارد، تنها چیزی که باعث جذب بین آنان و استحکام زندگی خواهد شد مودت و رحمت است که هر یک از آن دو باید مهارت ایجاد آن را داشته باشند تا زندگی سرشار از عشق و آرامش را تشکیل دهند.

 وی در پایان به برخی قوانین اولیه زندگی اشاره کرد و گفت: زن موفق کسی است که مرد خود را بپذیرد و به پیرایش و آرایش خویش توجه نماید، به همسر خود اعتماد نماید. مرد موفق هم کسی است که به همسر خود ابراز عشق و محبت نموده، به او احترام بگذارد و با همسر خویش در کارها مشورت داشته باشد.