کد مطلب: 21545 تعداد بازدید: ۳۰۰

کارگاه آموزش تربیت کودک

کارگاه آموزش تربیت کودک

چهارشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۱۷:۱۲
مدیر مدرسه علمیه شهیده بنت الهدی علی آباد کتول از برگزاری کارگاه آموزشی تربیت کودک در این مدرسه با سخنرانی مریم شاهرودی مشاور حوزه و دانشگاه و با حضور موسس این مدرسه برگزار شد.

شاهرودی مسئله تربیت کودک را یکی از مسائل بسیار مهم در زند گی دانست و با اشاره به اینکه در اسلام نسبت به مسئله تربیت فرزند تاکید فراوان شده است گفت: تربیت کودک باید قبل از ازدواج آغاز شود. یعنی پایه ی اول در مسئله تربیت،همسر گزینی است. انسان باید بداند با چه کسی ازدواج می کند و قرار است چه کسی نسل او را گسترش دهد.

وی افزود: فرزندآوری یک وظیفه ی اجتماعی نیست بلکه مانند غذا خوردن یک امر ضروری است. و در این امر مهم انسان باید متوجه تعالیم اسلامی باشد و در راه تربیت فرزند از سیره ی معصومین(علیهم السلام) و کلام وحی بهره گیرد تا بتواند نسلی صالح و سالم را به جامعه ی اسلامی تحویل دهد.

 مشاور حوزه و دانشگاه عنوان کرد: مسئله تربیت را باید از دو جنبه مورد بررسی قرار دهیم؛ یک جنبه نقش پدر و مادر و جنبه ی دیگر بحث تغذیه و تاثیر لقمه بر تربیت کودک می باشد.

وی با اشاره به اینکه گناه بر جسم و روح آدمی اثر سوء دارد گفت: برای تربیت نسل صالح و سالم باید از گناه دوری جست. دوری از گناه عاملی موثر برای فعال شدن ژن های سالم در انسان است. همچنین علاوه بر وراثت و ژنتیک نقش محیط را در تربیت نباید نادیده گرفت...