کد مطلب: 21520 تعداد بازدید: ۲۸۴

برگزاری افتتاح دومين نمايشگاه تخصصي كتاب

برگزاری افتتاح دومين نمايشگاه تخصصي كتاب

چهارشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۰۱:۳۱
دومين نمايشگاه تخصصي كتاب به همت مديريت حوزه علميه خواهران استان گلستان ظهر سه شنبه 26 آبان در مؤسسه آموزش عالي حوزوي الزهراء(س) گرگان برگزار شد.

مدير حوزه علميه خواهران استان در مراسم افتتاح اين نمايشگاه گفت: این نمایشگاه با هدف تجهیز کتابخانه های حوزه های علمیه، دسترسي بهتر به منابع و كتاب هاي مورد نیاز اساتید و طلاب، اهميت كتاب و كتابخواني و نشر اين فرهنگ بين آحاد جامعه بخصوص طلاب علوم ديني برپا شده است.

حجت الإسلام ايوب ورداني با بیان این که این نمایشگاه تخفیف ۱۵درصدی برای بازدید کنندگان دارد، تصریح کرد: در این نمایشگاه ۹۰۰ عنوان کتاب وجود دارد که در زمینه های مختلف اخلاقی، دینی، عرفانی و کتب تخصصی حوزه های علمیه تهیه شده است و در مدت ۱۰ روز دانش آموزان، دانشجویان، طلاب و عموم بانوان می توانند از این نمایشگاه دیدن کنند.

وي افزود:40 ناشر ملی در این نمایشگاه آثارشان را عرضه کردند.

مدير حوزه علميه خواهران استان به نقل كلامي از پیامبر اکرم(ص) پرداخت و گفت: حضرت مي فرمايند: «دو گروه هستند که در دنیا هرگز سيری نمی پذیرند؛ اولین گروه از آنها طالبان علم است و به ارزش علم پی بردند و عمل به علم را با چیزی عوض نمی کند. گروه دوم آنان که در اهداف دنیوی سیری پذیر نيستند.

حجت الإسلام ورداني در توضيح قشر اول بيان داشت: فراگیری علم از کتاب است. مکتب ما بر گرفته از کلام وحی و کتاب خداوند است که اهل ایمان را دعوت به ایمان و کتاب الله کرده است. لذا در مکتب ما قرآن تامین کننده است و جایگاهی رفیع دارد و هر آنچه که برگرفته از کتاب الهی باشد ارزشی است و برای هدایت انسان مفید است.

 لازم به ذكر است در افتتاحيه اين نمايشگاه مديران و مسئولين استان، معاونين پژوهش ادارات و ارگان ها، خبرنگاران خبرگزاري ها، مدير و كاركنان مديريت حوزه علميه خواهران استان، مديران و معاونين پژوهش مدارس علميه خواهران استان، اساتيد و طلاب سطح دو و سه حضور داشتند.